Labioplastyka: ginekologia to dziś coś więcej, niż tylko leczenie chorób

labioplastykaMedycyna estetyczna to dziś nie tylko korekcja zmarszczek, modelowanie ud czy brzucha. To także zabiegi, które wykonuje lekarz ginekolog. Obecnie ginekologia estetyczna należy do jednych z prężniej rozwijających się działów medycyny estetycznej i chirurgi plastycznej. Wśród najczęściej wykonywanych zabiegów znajduje się natomiast labioplastyka, czyli korekcja warg sromowych.

To już nie tylko kaprys

Dzisiaj labioplastyka nie jest już postrzegana jako fanaberia, na którą decydują się kobiety chcące wyglądać idealnie pod każdym względem. Dostrzeżono, że niesymetryczne lub zbyt duże wargi sromowe mogą poważnie wpływać na komfort życia kobiety i jej poczucie własnej wartości. Często  jest to również przyczyna unikania zbliżeń intymnych z partnerem. Wskazaniem do wykonywanego w Klinice Sthetic (http://sthetic.pl/) zabiegu labioplastyki są:

  • dyskomfort związany z budową lub wyglądem miejsc intymnych,
  • ból w czasie stosunku lub codziennego funkcjonowania,
  • ograniczenia w kontaktach seksualnych,
  • obniżone poczucie własnej wartości,
  • wstyd przed pokazaniem własnego ciała.

Trzeba jednak wyraźnie powiedzieć, że każda kobieta jest inna – również w miejscach intymnych. W związku z tym nie można mówić o ideale, a wygląd warg sromowych wymaga zmiany wtedy, kiedy stwarza problemy.

Zakres zabiegu

Operacja plastyczna miejsc intymnych może obejmować wargi sromowe:

  • mniejsze – w tym wypadku zabieg wykonuje się najczęściej w przypadku deformacji lub zbyt dużych rozmiarów. W jego trakcie usuwa się nadmiar tkanki;
  • większe – najczęstszą przyczyną labioplastyki w tym przypadku jest atrofia, czyli zanik warg sromowych lub wargi sromowe zbyt małe. W czasie korekcji ostrzykuje się miejsce botoksem, dzięki czemu stają się większe i ładniejsze.

Kto nie może skorzystać z zabiegu?

Labioplastyka nie jest wykonywana u kobiet, które właśnie spodziewają się dziecka. Bezwzględnym przeciwwskazaniem jest również poddawanie się chemioterapii bądź stwierdzone choroby tkanki łącznej, które mogą sprawić, że rany będą goiły się trudniej. Każda kobieta, która rozważa poddanie się operacji miejsc intymnych, musi przejść konsultację z lekarzem, który oceni, czy w jej wypadku zabieg jest zasadny. Niezbędne jest oczywiście wykonanie podstawowych badań – takich samych, jak przed każdą operacją (między innymi morfologia krwi i układ krzepnięcia – wszystko dla bezpieczeństwa pacjentki).

Życie po zabiegu

Dzisiaj większość lekarzy decyduje się na stosowanie szwów wchłanialnych. W związku z tym nie trzeba ich wyjmować. Do aktywności seksualnej powrócić można mniej więcej po miesiącu od operacji. Pierwsze dni po zabiegu mogą być mało komfortowe. Większość kobiet uskarża się na ból i pieczenie. Dolegliwości te są jednak łagodzone przez podawane środki przeciwbólowe. Niewskazany jest wyjątkowo aktywny tryb życia – warto się po prostu nieco pooszczędzać. Podróżowanie, długie siedzenie – tego należy unikać. Wskazany jest natomiast częsty prysznic i podmywanie okolic intymnych delikatnymi środkami do mycia. Wkładki higieniczne zapewnią dobrą ochronę przed otarciami.

Kobiety często obawiają się blizn po zabiegu. Tymczasem labioplastyka pozostawia po sobie ślady tak niewielkie, że naprawdę bardzo trudno je dostrzec. Do tego jest zabiegiem szybkim – na ogół nie trwa dłużej jak godzinę, a do domu można wrócić już na drugi dzień.

Labioplastyka to zabieg medycyny estetycznej, który ratuje poczucie własnej wartości oraz pewność siebie wielu kobiet na całym świecie. Dzisiaj medycyna pamięta bowiem również o tym, że kobieta ma prawo być zadowolona także z najbardziej intymnych części swojego ciała. I nie ma w tym absolutnie nic złego!

Więcej informacji na: http://sthetic.pl/zabiegi/ginekologia-estetyczna/rewitalizacja-i-wypelnienie-warg-sromowych-przywrocenie-komfortu-intymnego/.