Na czym polega mikrodermabrazja korundowa?


Mikrodermabrazja to recepta na gładką i młodą skórę. O wyjątkowych właściwościach tego zabiegu przekonuje się coraz szersze grono osób. I nic w tym dziwnego.

Kliniki kosmetologii i medycyny estetycznej nie ustają w wysiłkach, prezentując nowe i skuteczne metody mikrodermabrazji, odpowiadające różnym preferencjom i stanom skóry. Rosnącą popularnością cieszy się m.in. mikrodermabrazja korundowa. Na czym ona polega?

Zabieg mikrodermabrazji korundowej

Zasada działania mikrodermabrazji korundowej jest prosta – polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka przy pomocy glinki. Specjalne urządzenie kosmetyczne jest przykładane na wierzch skóry, gdzie pod ciśnieniem wypycha kryształki korundu. Oddziaływanie przyrządu z dużą prędkością sprawia, że martwy naskórek się złuszcza, a wraz z nim w niepamięć odchodzą zanieczyszczenia. Są one zasysane z kryształkami korundu do odrębnego pojemnika. Zabieg jest bezbolesny i nie pozostawia trwałych śladów (jedynie czasowe zaczerwienienie). Tuż po jego wykonaniu można wrócić do codziennych czynności.

Wskazania do zabiegu mikrodermabrazji

Zabieg mikrodermabrazji rekomenduje się osobom które mają problemy z cerą – doskwierają im rozszerzone pory, zaskórniki, wągry czy trądzik. Metoda sprawdza się też przy problemach z cellulitem, rozstępami, przebarwieniami i zmarszczkami. Właściwie przeprowadzona mikrodermabrazja korundowa oddziałuje silniej niż mikrodermabrazja diamentowa, wskutek czego poprawia wygląd skóry i opóźnia procesy starzenia w szybszym tempie. Wyraźnie dostrzegalne efekty estetyczne widać już po pierwszej serii zabiegów. Aby utrzymać je na dłużej, zaleca się powtarzać procedurę kilkukrotnie, co dwa–cztery tygodnie.

O czym pamiętać przed zabiegiem?

Decyzja o poddaniu się mikrodermabrazji powinna mieć charakter przemyślany. Głębokość złuszczania peelingiem mechanicznym zależy od kilku czynników, przede wszystkim od stanu skóry. Z tego względu konieczna okaże się konsultacja ze specjalistą, który oceni zasadność i sposób przeprowadzenia zabiegu. W przypadku osób ze skórą naczyniową zabieg może nie mieć zastosowania. Podobnie przy innych poważnych przeciwwskazaniach (grzybica, brodawki, trądzik w fazie aktywnej, nowotwór skóry itp.). Posiadacze cery tłustej i mieszanej, szarej i zwiotczałej mogą jednak bardzo wiele skorzystać. Aby tak się stało, powinni udać się do zaufanej i cenionej placówki. Profesjonalne zabiegi mikrodermabrazji korundowej wykonuje renomowane Centrum Kosmetyki i Medycyny Estetycznej MEDICOR w Krakowie.