A może rower elektryczny?

rower-elektrycznyJazda na rowerze należy do tego rodzaju aktywności fizycznej, która poprawia nie tylko kondycję, ale sprawia również mnóstwo frajdy osobom poruszającym się przy pomocy tego popularnego jednośladu. Nie każdy jednakże może z różnych względów uprawiać ten sport, ale i na to jest sposób.

Osoby starsze, które nie zadbały odpowiednio wcześniej o kondycję często mają problem z poruszaniem się na rowerze. To m.in. dla nich produkowane są rowery z napędem elektrycznym. Rowery takie wyglądem kompletnie nie różnią się od tych tradycyjnych, napędzanych wyłącznie siłą własnych mięśni.

Rowery elektryczne zasilane są dwutorowo, poprzez akumulator napędzający silnik elektryczny, a także dodatkowym wspomaganiem w postaci siły własnych mięśni, przy czym zupełnie nie ma znaczenia jaką dany użytkownik ma kondycję – im mocniej wspomagamy jazdę własnymi nogami, tym rower osiąga większą prędkość. Można oczywiście użytkować pojazd bez jakiegokolwiek wysiłku z naszej strony, wtedy pracuje za nas silnik, a my skupiamy się tylko na operowaniu kierownicą i podziwianiu mijanej okolicy. Akumulatory rowerowe ładuje się po prostu w domu.

Rower elektryczny to także alternatywa dla osób z rozmaitymi schorzeniami, przy których niewskazane jest uprawianie aktywności fizycznej. To także doskonały wybór dla mieszkańców dużych aglomeracji miejskich dojeżdżających do pracy samochodami i często tkwiących w wielogodzinnych korkach – rower zapewni im o wiele szybsze dotarcie do celu, a mały wspomagający rozruch przed pracą korzystnie wpłynie na jej jakość i efektywność.

By rozpocząć przygodę z rowerem elektrycznym nie trzeba go od razu kupować. W Warszawie działa wypożyczalnia tego typu rowerów – Evbike.pl, a rowery tam oferowane mogą przejechać do 60 – 80 km z prędkością maksymalną 25 km/h. Dużym ułatwieniem dla chętnych jest dowóz roweru przez firmę we wskazane miejsce.