Akryl do paznokci – wady i zalety

akryl-do-paznokci

akryl-do-paznokciPowszechnie można spotkać się z wieloma opiniami na temat akrylu do paznokci. Jedni bardzo sobie chwalą tą metodę przedłużania płytki i nie wyobrażają sobie zastosowania innej. Niektórzy natomiast są zdania, że jest to najgorsza z możliwych technik upiększania dłoni, która bardzo niszczy dłonie. Jak to jest w rzeczywistości?

Przeglądając różne fora internetowe niejednokrotnie można spotkać się z opiniami internautek, że akryl do paznokci uniemożliwia płytce swobodne oddychanie. W gruncie rzeczy paznokieć jest niczym innym jak martwą tkanką i nie posiada umiejętności oddychania, a jedynie wzrastania.

Oczywiście, metoda akrylowa nie jest wolna od wad, jednak tak naprawdę wiele zależy od stylistki, jakiej oddamy się w ręce. Każda profesjonalna kosmetyczka doskonale zdaje sobie sprawę, jak niezwykle ważną rzeczą jest nie uszkadzanie (przynajmniej niepotrzebnie) poszczególnych warstw płytki paznokcia. Niestety, nie każdy z nas ma to szczęście i trafi pod oko doświadczonej stylistki zajmującej się nakładaniem akrylu do paznokci. Efekt? Nadmiernie wypiłowana płytka, która wygląda na zniszczoną. Kolejną ważną kwestią jest jej matowienie. Czynność należy wykonać niezwykle delikatnie, gdyż nadmierne jej spiłowanie przekłada się na długi okres jej regeneracji.

Przeprowadzając bilans zysków i strat możemy z powodzeniem stwierdzić, że akryl do paznokci to bardzo trwały materiał, który charakteryzuje się niezwykłą odpornością na powstawanie różnego rodzaju uszkodzeń. Ten fakt sprawia, że omawiana metoda upiększania paznokci może być stosowana przez kobiety czynnie pracujące.

Do kolejnych jego zalet z pewnością można zaliczyć możliwość naturalnego odbudowania paznokcia, ponieważ pod warstwą akrylu płytka będzie miała możliwość swobodnego odrastania. Jednak to nie koniec zalet, jakimi może poszczycić się akryl do paznokci. Należy zauważyć, że niewątpliwym atutem tej techniki jest długi okres utrzymywania się efektu pięknych dłoni, który średnio wynosi około trzy tygodnie – do czasu następnego dopełnienia. Z kolei panie lubiące częste, nieco awangardowe zmiany, decydując się na paznokcie akrylowe mają szerokie spektrum możliwości, jeśli chodzi o dobór wzoru czy koloru.

A gdzie w takim razie ukryły się wady paznokci akrylowych? Jedną z nich, na którą najczęściej uskarżają się klientki jest nieprzyjemny zapach, który na dłuższą metę może być naprawdę uciążliwy – chociaż wiele zależy od rodzaju materiału. Bądź co bądź osobom na co dzień zajmującym się nakładaniem akrylu do paznokci zaleca się wybór materiału bezwonnego albo używania maseczki, która ochroni układ oddechowy przed nieprzyjemnymi zapachami.