Batony wysokobiałkowe

snickers-proteinJeśli jesteś osobą aktywną fizycznie i potrzebujesz dużej dawki białka to w tym przypadku znakomicie sprawdzą się batony wysokobiałkowe. Oprócz białka występuje w nich duża dawka węglowodanów i różnego rodzaju witamin. Wszystko to w połączeniu daje bardzo dobre uzupełnienie wszystkich niezbędnych składników.

Batony białkowe te w najlepszy sposób zastępują odżywki, a dodatkowo są dużo bardziej wygodniejsze w stosowaniu. Istnieje też możliwość, aby były one uzupełnienie i dodatkiem do wszystkich innych suplementów. Dzięki ich małym rozmiarom są bardzo praktyczne i można konsumować je nawet w trakcie aktywności fizycznej. Przede wszystkim są one dobrą oraz wartościową przekąską. Co ważne nie są przeznaczone tylko dla osób prowadzących aktywny tryb życia; bez wahania mogą je stosować nie tylko sportowcy. Mogą się one okazać idealnym zamiennikiem klasycznego posiłku. Jest to rodzaj przekąski, który znajdziemy nie tylko na półkach sklepowych. Jeśli posiadamy, choć minimalne zdolności kulinarne bez wątpienia jesteśmy w stanie zrobić sobie sami takie przekąski. Dzięki odpowiedniej diecie zapewnisz swoim mięśniom poddawanym systematycznym treningom odpowiedni rozwój. Oto jeden krótki przepis:

Potrzebne składniki to:

– orzechy (dowolny rodzaj),

– mąka z płatków owsianych, kokosowa bądź migdałowa,

– mleko krowie, kokosowe bądź sojowe,

– rodzynki,

– 4 miarki odżywki białkowej,

– płatki owsiane błyskawiczne 60 g.

Sposób przygotowania jest bardzo prosty. W celu zmiękczenia płatków można zalać je wrzątkiem. Następnie miarki odżywki białkowej mieszamy z dowolnym mlekiem, dodając przy tym odpowiednią ilość mąki. Dodajemy resztę składników, czyli orzechy, rodzynki oraz płatki. Całość dokładnie mieszamy, po czym formujemy batoniki. Warto robić to dosyć starannie, aby nasz posiłek nie tylko dobrze smakował, ale także odpowiednio wyglądał. Przygotowane batony wkładamy na ok. 30 minut do zamrażarki w celu nadania im finalnej formy.