Buty na obcasie w czasie zimy – czy warto?

W zimie komfort jest najważniejszy, dlatego powinnyśmy zadbać o właściwe obuwie, które nam go zapewni. Czy to znaczy, że kobiety w czasie zimy rezygnują z obcasów? Czy wysoka podeszwa musi być niewygodna? Poniżej znajdziecie informacje na ten temat.

Wysoki obcas w czasie zimy to kwestia bardzo indywidualna. Wszystko zależy od naszych upodobań oraz preferencji. Nie oznacza to jednak, że chodzenie na obcasie w czasie zimy musi być mało komfortowe i niebezpieczne. Wiele kobiet decyduje się na ten rodzaj obuwia, nie narzekając na niedogodności związane z noszeniem butów na wysokim obcasie. Dobrze dopasowane i dostosowane obuwie sprawdzi się w każdych warunkach. Oczywiście trzeba do tej kwestii podchodzić rozważnie.

Wybór obuwia na zimę jest ogromny: kozaki, oficerki, sztyblety, muszkieterki, botki – to tylko niektóre z rodzajów obuwia, które idealnie sprawdza się podczas jesieni oraz zimy. Mówiąc o wysokim obcasie, należy podkreślić,że mogą być to zarówno kozaki na kilkucentymetrowej szpilce, jak i botki na niewielkim podwyższeniu.

Zalety butów na wysokim obcasie

Oczywiście jedną z głównych zalet butów na wysokim obcasie jest to, że potrafią one zdecydowanie wydłużyć nogę oraz nadać szczupły kształt naszej sylwetce. Obcasy są symbolem kobiecości i seksapilu, dlatego tak często się na nie decydujemy.

Oprócz tego buty na podwyższeniu dają nam wiele możliwości stylizacyjnych. Może dopasować je zarówno do sukienek, spódnic oraz spodni. Pasują do właściwie do każdej stylizacji. Dużo jednak zależy od rodzaju obcasa.

Czy nosić je w czasie zimy?

Jeśli czujemy się w nich pewnie i chodzenie w nich nie stanowi dla nas żadnego problemu, to jak najbardziej. Należy jednak pamiętać, że mimo wszystko możemy być narażone na upadek oraz kontuzję. Jeśli nie wyobrażamy sobie chodzenia w całkowicie płaskim obuwiu, wybierajmy bezpieczne i niewysokie obcasy, które zapewnią nam komfort oraz bezpieczeństwo.

Zima to nie zawsze śnieg i lód, dlatego w bardziej pogodne dni wysokie obcasy mogą być świetnym dodatkiem do całej stylizacji. Warto zadbać o to, by ten rodzaj obuwia dobrze komponował się z pozostałymi częściami garderoby. To idealne rozwiązanie, jeśli nie zamierzamy w nich pokonywać długich dystansów.

Buty na wysokim obcasie to świetne rozwiązanie, jednak należy zadbać o to, by nie decydować się wyłącznie na ten rodzaj obuwia. Zbyt długie i częste chodzenie na kilkucentymetrowych szpilkach czy koturnach może prowadzić do przykrych konsekwencji. Dobrze, jeśli będziemy co jakiś czas zastępować ten rodzaj obuwia, bardziej płaskimi.

Pamiętajmy jednak, że buty nie powinny być całkowicie płaskie, ponieważ to także może negatywnie wpływać na zdrowie naszych stóp. Powinny one posiadać specjalne podbicie oraz warstwę amortyzującą, która ochroni nas przed działaniem twardego podłoża. Zadbajmy także o odpowiedni przepływ powietrza we wnętrzu buta. Warto zatem wybierać buty z naturalnych materiałów, które z pewnością ochronią twoją stopę przed nieprzyjemnymi konsekwencjami.