Cera dojrzała i starzejąca się – jaki podkład wybrać?

facial-wrinklesCera dojrzała często przybiera oznaki starzejącej się. Zaczynają pojawiać się na niej zmarszczki, traci jędrność oraz objętość. Wymaga wtedy specjalnej pielęgnacji oraz szczególnie dobranych kosmetyków. Wynika to z jej potrzeb i wymogów, by mogła prawidłowo funkcjonować i wyglądać zdrowo. W głównej mierze liczy się odpowiedni wybór podkładu, który pomoże skutecznie przykryć wszelkie niedoskonałości cery i sprawi, że będzie wyglądała pięknie.

Typ cery dojrzałej i starzejącej się

To wiek w głównej mierze definiuje rodzaj skóry, jaki cechuje naszą twarz. Wpływa on bowiem na regulacje procesów, jakie zapewniają prawidłowość funkcjonowania wewnętrznych struktur skóry, a tym samym jej zewnętrznej estetyki. Wraz z wiekiem także nasza cera oczekuje spełnienia odmiennych potrzeb oraz wymogów. Cera dojrzała charakteryzuje się obecnością zmian, jakie są wynikiem starzenia się skóry. Dlatego też różnego rodzaju produkty często łączą zastosowanie przeznaczone do pielęgnacji zarówno cery dojrzałej, jak i starzejącej się. Nie oznacza to jednak, iż zawsze posiadając dojrzałą skórę będzie ona miała zmarszczki, straci na jędrności i świeżym blasku. Zależność ta jest jednak bardzo częsta i łączy się ze sobą w sposób naturalny.

Kosmetyki kryjące dla cery dojrzałej

Zdefiniowanie czy posiadamy typ cery dojrzałej nie jest tak trudny, jak w przypadku określenia jej problemu. Dojrzałość cery uregulowana jest wiekiem, natomiast jej problematyka wynika z różnorodnych przyczyn i źródeł, które często mogą być niewłaściwie określone. Cera dojrzała wymaga zastosowania specjalnych kosmetyków, podczas gdy chcemy zadbać o piękny i naturalny makijaż na jej powierzchni. Make-up w głównej mierze opiera się na produktach, mających zastosowanie kryjące i wygładzające całą powierzchnię twarzy. Często pojawia się problem, jaki kosmetyk wybrać, by spełniał te zależności – podkład, fluid czy korektor.

W przypadku cery dojrzałej najlepszy jest podkład. Posiada on właściwości kryjące, które są w stanie skutecznie zniwelować oznaki starzenia się. Wygładza zmarszczki, eliminuje efekt zmęczenia i dodaje skórze blasku, ponieważ ma silnie matujące właściwości. Korektor służy bowiem wyłącznie do miejscowego niwelowania niedoskonałości, jednak nie jest wykluczone użycie go, poprzez aplikację bezpośrednio na podkład jako kosmetyku dodatkowego.  Fluid z kolei nie jest w stanie tak całkowicie zmatowić skóry, jak podkład. Ma właściwości delikatniejsze i nie jest jednocześnie tak trwały.

Podkład do cery dojrzałej

Ważne jest, aby podkład do cery dojrzałej uwzględniał jej potrzeby i wymogi. Firma L’Oreal Paris oferuje podkład Revitalift, który bazuje na zastosowaniu anti-age i jest w pełni przystosowany do wykonania makijażu na skórze dojrzałej, posiadającej jednocześnie oznaki starzenia.

Podkład ten doskonale wyrównuje koloryt cery, nie obciążając jej. Nie pozostawia także efektu maski, ale nadaje lekkości i delikatności. Zmarszczki stają się wygładzone, a inne niedoskonałości niewidoczne. Cera zyskuje na naturalnym pięknie i odżywczym wyglądzie.

Podkład od L’Oreal Paris jest niezwykle skuteczny, co zapewnia swojemu składowi. Opiera się on na aktywnych substancjach, do których w głównej mierze zalicza się kwas hialuronowy, pro-retinol oraz tzw. cząsteczkę młodości pro-xylane.

Więcej kosmetyków do pielęgnacji cery, nie tylko dojrzałej, znajdziesz na stronie: http://www.lorealparis.pl/needs/makijaz/podklad.aspx.