Chcesz podnieść sprzedaż i zyskać nowych klientów? Rozpocznij współpracę ze sprawdzoną agencją PR

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak postrzegana jest Twoja firma? Jeśli tak, to myślisz zapewne o jednej grupie odbiorców – najczęściej o klientach. A przecież zasięg oddziaływania public relations jest o wiele szerszy.

Obejmuje również sprzedaż, relacje inwestorskie, postrzeganie w branży, wśród dziennikarzy, a także wśród pracowników. Do tego dzieli się na działania on-line i off-line. Sprawdź, w czym może ci pomóc agencja public relations.

Agencja public relations eksponuje markę w odpowiednim świetle na różnych płaszczyznach. Co to znaczy? Pomaga budować jej wizerunek, a także kreować popyt na usługi lub produkty, czy wspierać dział sprzedaży. Strategiczny plan powstały w agencji public relations jest nie do porównania z wizją pojedynczej osoby, która w dodatku nie ma doświadczenia w stosowaniu narzędzi public relations. Agencja pomoże wypracować plan sprzedaży produktów i usług, a także dotrzeć do potencjalnych klientów.

Kompleksowe działania PR umocnią wartość marki

Agencje PR zajmują się działaniami z zakresu budowania marki i pozycjonowania ekspertów. Jeśli jednak potrzebujesz dodatkowego wsparcia, profesjonalna agencja public relations pomoże Ci:

  •  stworzyć branding lub rebranding firmy;
  •  zadbać o grafiki i zdjęcia na stronie;
  •  napisać teksty na stronę;
  •  prowadzić kanały w mediach społecznościowych;
  •  wdrożyć strategię SEO i SEM;
  •  zaprojektować stronę internetową czy aplikację;
  •  przeprowadzić badania rynku i opinii;
  •  wymyślić i zorganizować eventy;
  •  dobrać odpowiednie narzędzie do celów sprzedażowych i wspierać dział sprzedaży.

Poszukujesz agencji, sprawdzonego eksperta, który wesprze twoje cele biznesowe? Agencja Commplace prowadzi kompleksowe działania w zakresie budowania pozycji marki na rynku, a także wsparcia sprzedaży.

Profesjonalne budowanie marki

Przy pomocy dobrej agencji PR Twoja marka może rzeczywiście uzyskać tytuł lidera w danym segmencie rynku. Dlatego niezbędne jest inwestowanie w długofalowe, synergiczne działania, mające na celu poprawienie reputacji firmy i wykreowanie jej pozycji jako eksperta w branży. PR-wcy wykorzystują kreatywność i rzetelną wiedzę po to, by zbudować wiarygodność firmy w oczach klientów. Ułatwiają to narzędzia public relations, takie jak: artykuły sponsorowane, specjalistyczny content, dopasowane do grupy odbiorców treści w social-mediach i budowanie dobrych kontaktów w mediach branżowych. Przykładem może być Commplace, agencja public relations, która realizuje działania przekładające się na sprzedaż i zaufanie.

Jak zacząć współpracę z agencją PR?

Poszukiwania firmy public relations zacznij od sprawdzenia, czy masz do czynienia z ekspertami. Poznasz to między innymi po portfolio dotychczasowych realizacji i po pozycji specjalisty. Polecamy też najprostszy test na sprawność firmy zajmującej się marketingiem internetowym. Wystarczy, że wpiszesz ważne hasła dotyczące public relations czy marketingu w wyszukiwarkę. Commplace zajmuje pierwsze miejsca na liście wyników, jeśli chodzi o wiele takich haseł. To chyba najlepszy dowód na to, że agencje wie, co robi.
Jesteś gotowy? Jeśli tak, to przygotuj brief i sprawdź, jakie oferty ma dla ciebie rzetelna agencja.

Artykuł sponsorowany