Co jeść i pić w lecie?

truskawkiLato to okres, kiedy zazwyczaj temperatury są znacznie wyższe, niż przez resztę roku. To natomiast powoduje, że większość z nas ma mniejszy apetyt. Właśnie dlatego to idealny czas na zadbanie o linię. Jak odżywiać się w lecie? Przede wszystkim, lekko. Nie należy sięgać po potrawy ciężkostrawne. Właśnie dlatego odradza się jedzenia tłustych mięs oraz wszelkich dań smażonych. Znacznie lepsze są te świeże, przyrządzane z warzyw czy owoców. Można sięgać po nabiał, ale głównie ten lekkostrawny taki, jak np. odtłuszczone mleko, a przede wszystkim, kefiry i jogurty o niskiej zawartości tłuszczu.

Dobre są wszelkiego typu sałatki warzywne, do których dodaje się albo wspomniany jogurt, albo też oliwę z oliwek. Należy jednak unikać innych tłuszczów. Jak najbardziej wskazane są owoce, które świetnie mogą zastąpić słodycze, ponieważ w dojrzałej formie również są słodkie, ale zamiast cukru powodującego tycie, zawierają wiele witamin oraz minerałów wspomagających zdrowie i nie doprowadzających do przybierania na wadze.

Dodatkowo, w ciepłe dni należy unikać słodkich, gazowanych napojów. Wbrew pozorom, nie gaszą one pragnienia. Lepiej sprawdza się czysta woda mineralna. Co ciekawe, dobre są też gorące herbaty, które skutecznie pomagają nam walczyć z pragnieniem. Dobrze, jeśli są one jednak gorzkie. Można również pić herbatę na chłodno, z pewnością będzie ona lepsza dla zdrowia i sylwetki, niż sztucznie słodzone napoje.