Co takiego ma w sobie olej arganowy?

olej-arganowyObecnie nie ma chyba popularniejszego olejku do zastosowań kosmetycznych, niż olej arganowy. Ten skarb Maroka lub złoto Maroka, jak jest nazywany, dostępny jest już powszechnie w Polsce – można kupić olej arganowy w sklepie ze zdrową żywnością, można znaleźć go w sieci, w różnych postaciach pojawia się nawet w drogeriach kosmetycznych. Występuje w czystej postaci albo z domieszkami innych olejków, mnóstwo jest też kosmetyków, które zawierają jedynie jego niewielką dawkę, ale szumnie głoszą na opakowaniu, że jest to produkt na bazie olejku arganowego albo nawet sam olejek arganowy, mimo, że skład głosi to samo. Dlatego warto zachować rozwagę w kupowaniu takich produktów, jeśli oczekujemy prawdziwej skuteczności.

Właściwości oleju arganowego

Wiemy już, że inne właściwości będzie miał produkt z domieszkami kupiony w drogerii, a inne olej arganowy w sklepie ze zdrową żywnością. Warto zająć się tym ostatnim, który gwarantuje naprawdę dobre efekty pielęgnacyjne i nadaje się do wielu zastosowań. Jego korzystne działanie wynika z bardzo wartościowego składu, w którym znajdują się między innymi:

– przeciwutleniacze,
– kwasy tłuszczowe,
– witamina E w dużych ilościach,
– polifenole,
– karotenoidy,
– sterole,
– skwalen.

Składniki te owocują idealnym działaniem pielęgnacyjnym i odżywczym dla skóry każdego typu. Zwłaszcza polecany jest on dla cery dojrzałej. Może nie posiada właściwości odmładzających, jak określają to marketingowcy, ale żaden z kremów i cudownych składników takich właściwości nie posiada. Zamiast odmładzania może on za to spowalniać procesy starzenia i ich efekty na twarzy i skórze całej reszty ciała, co po pewnym czasie regularnego stosowania już całkiem wyraźnie widać.

Pielęgnacja skóry olejem arganowym

Olej arganowy bardzo dobrze nadaje się do pielęgnacji twarzy, można stosować go zamiast kremu na noc, nawet do cery tłustej, albo jako naturalnego środka do demakijażu. Jego stosowanie odżywia skórę oraz odbudowuję jej strukturę. Olejek ten szybko się wchłania i nie pozostawia tłustej warstwy, a skóra po nim jest przyjemnie gładka, nawilżona i aksamitna jak u dziecka. Olejek ten poleca się również osobom walczącym z trądzikiem a także z wyraźnymi zmarszczkami. Trzeba tylko pamiętać, by olejek nakładać na lekko zwilżoną wodą twarz, nie na suchą, oraz by był to sprawdzonej jakości, olej arganowy ze sklepu ze zdrową żywnością. Dzięki prawidłowemu nakładaniu i pewnemu składowi można osiągnąć spektakularne efekty pielęgnacyjne i w całości odrzucić inne sposoby pielęgnacji.