Ćwiczenia na kolana – to możesz zrobić w domu!


Od dawna cierpisz na bóle kolan i stawów i coraz mocniej rozglądasz się za zestawem ćwiczeń, które pomogą Ci je zwalczyć i zminimalizują dokuczliwy ból?

Mamy dla Ciebie listę sześciu bardzo prostych i zarazem skutecznych pomysłów na ćwiczenia w domu.

Sprawdź bez chodzenia na siłownię, wykorzystaj i pożegnaj na długo nieprzyjemny ból kolan!

.

Sześć ćwiczeń na kolana do wykonania w domu

Pierwsze:

Sprawdzone i lekkie ćwiczenia przy ścianie. Wysuwamy swoją lewą stopę lekko do przodu, następnie prawą cofamy do tyłu i opieramy się o ścianę na odległość nie dalszą jak zwykłego wyciągnięcia ręki. Uginamy lekko kolano i powoli, bez napinania się rozciągamy prawą łydkę.

Drugie:

Marsz w miejscu z unoszeniem kolan jak najwyżej. To zadanie można wykonać w każdym miejscu! Proste i przyjemne.

Trzecie:

Rozciąganie kolana z wykorzystaniem paska, szalika, czy nawet długiej chusty. Pozycja siedząca na start, środek szalika zakładamy za stopę, końce łapiemy do rąk i naciągamy. Warto powtórzyć kilka razy.

Czwarte:

Napinanie mięśni uda w pozycji leżenia na plecach, z rękoma luźno położonymi wzdłuż ciała.

Piąte:

Zginanie kolana w pozycji siedzącej. Dobrze jest tu zachować rozluźnienie mięśni nóg i nie napinać ich bez potrzeby. Usiąść najlepiej na krześle, tak by podczas ćwiczenia można było wsuwać stopy możliwie głęboko.

Szóste:

Naciąganie stawów kolanowych w głębokim wykroku do przodu. Staramy się by nasze prawe kolano znalazło się mniej więcej nad prawą kostką, a lewe i kostka opierały się na podłodze. Naciągamy, liczymy do trzech i cofamy.

Tego rodzaju trening na kolana wzmocni stawy i sprawi, że ich ruchomość będzie zdecydowanie większa! Nie odwlekaj i ćwicz profilaktycznie nawet wtedy jeśli ból kolana jeszcze ci nie dokucza.