Ćwiczenia po porodzie – od czego zacząć?

Powrót do formy po ciąży i porodzie nie jest prosty i wymaga od młodej mamy sporej systematyczności. Ćwiczenia po porodzie można rozpocząć zaraz po powrocie do domu.

Oczywiście powinny one być stosunkowo proste i mało wyczerpujące. Na początku warto skupić się na mięśniach Kegla. Wystarczy, że kilka razy dziennie będziesz kładła się na brzuchu, a ułatwisz macicy powrót do dawnego kształtu.

Ćwiczenia po cesarce pomogą Ci stanąć na nogi

Poród metodą cesarskiego cięcia utrudnia młodej mamie powrót do dawnej formy. Jeśli jednak rozpoczniesz ćwiczenia już w okresie połogu, szybko odzyskasz swój płaski brzuch, a ponadto przyspieszysz obkurczanie się macicy. Zacznij od spacerowania po korytarzu. W pierwszych dniach unikaj napinania mięśni brzucha. Ćwiczenia po cesarce na te partie mięśni można rozpocząć dopiero kilka tygodni po porodzie.

Ćwiczenia po cesarskim cięciu – czy można je bezpiecznie wykonywać?

Każda młoda mama marzy o tym, by jak najszybciej wrócić do dawnej formy po porodzie. Niestety w przypadku cesarskiego cięcia jest to nieco bardziej skomplikowane niż przy porodzie siłami natury. Ćwiczenia po cesarskim cięciu muszą być mniej forsowne. Nie wolno także wykonywać ćwiczeń na mięśnie brzucha tuż po porodzie. Nie oznacza to jednak, że powinnyśmy zupełnie zrezygnować z aktywności. Proste ćwiczenia są jak najbardziej wskazane.