Często zadawane pytania na temat przeszczepu włosów w Turcji


Bez względu na to, czy ostatnio zauważyłeś, że twoje włosy się przerzedzają, byłeś łysy od lat lub martwisz się, że łysienie typu męskiego występuje w Twojej rodzinie.

Lub być może nurtują Cię inne pytania związane z przeszczepem włosów w Turcji skontaktuj się już dziś z firmą Meditravel..

Przeszczep włosów w Turcji cena?

Turcja jest niedrogim miejscem jeżeli chodzi o przeszczep włosów — aż 75% taniej, szczególnie dla pacjentów z Europy. Cena jest tak niska ze względu na ilość konkurencyjnych klinik oraz różnice ekonomiczne pomiędzy Turcja, a krajami europejskimi. Dzięki silnemu systemowi opieki zdrowotnej Turcja jest jednym z czołowych krajów turystyki medycznej. Podejmując decyzję o wyjeździe naprzeszczep włosów w Turcji, warto skorzystać z pomocy firmy, która pomoże nam podczas wszystkich etapów podróży. Jedną z takich firm jest Meditravel, która oferuje aż trzy pakiety all inclusive. Zawarte są w nich transfery z lotniska, lot, 4-gwiazdkowy hotel, badania przedzabiegowe. Sam zabieg w którym można przeszczepić nawet do 5000 tysięcy graftów. Opaska pozabiegowa, poduszka, leki oraz szampon i odżywka do pielęgnacji głowy po zabiegu.

Czy po przeszczepie włosów w Turcji zostaną mi blizny?

Pacjenci mogą uniknąć blizn, poddając się przeszczepowi włosów metodą FUE. Przewaga metody FUE nad FUT polega na tym, że blizny są prawie niemożliwe do wykrycia. Pacjenci po przeszczepie włosów metodą FUE mają widoczne czerwone nakłucia zaraz po pobraniu graftów z miejsc dawczych takich jak bok i tył głowy i ponownym wszczepieniu ich w obszary łysiejące, zwanych inaczej miejsce biorczym. Mają one tendencję do znikania po 10 dniach od zabiegu i nie ma po tym żadnych widocznych blizn czy śladów. 

Czy w trakcie zabiegu i po przeszczepie włosów będę odczuwać ból?

Niekoniecznie. W każdym zabiegu chirurgicznym jest element dyskomfortu, nawet jeśli jest to tylko ukłucie, które opocyujesz po podaniu środka znieczulającego. Większość pacjentów nie odczuwa dużego bólu podczas zabiegu przeszczepu włosów lub po nim.  Ekstrakcja mieszków włosowych i ich przeszczepienie zajmuje kilka godzin — 6-8 godzin. Większość pacjentów relaksuje się w tym czasie oglądając filmy.  Niektórzy są tak zrelaksowani, podczas zabiegu przeszczepu włosów, że zasypiają.

Jak długo minie, zanim zauważę różnicę po przeszczepie włosów w Turcji?

Wszyscy pacjenci po przeszczepie włosów w Turcji muszą wiedzieć, że pozytywne wyniki nie będą widoczne natychmiast po zabiegu. W pierwszym miesiącu bezpośrednio po przeszczepie włosów w Turcji, nowe przeszczepione włosy wypadną. Nie ma się czym martwić, jest to całkowicie naturalny proces. Ważne jest, aby nowe korzenie były osadzone w skórze głowy. Z czasem włosy zaczną odrastać. Większość pacjentów zaczyna zauważać różnicę po około trzech do sześciu miesięcy po przeszczepie włosów w Turcji. Natomiast na pełnych efektów należy spodziewać się po roku czasu od wykonanego zabiegu. 

Ile czasu potrzebuję, aby wrócić do pracy po przeszczepie włosów w Turcji?

Zalecany jest minimum tydzień. Wszyscy pacjenci przyjeżdżający do Turcji na przeszczep włosów są leczeni w ciągu trzech dni. Pierwszego dnia następuje przylot do Stambułu. Kierowca bezpośrednio z lotniska zawiezie Pacjenta na badania krwi. Następnie odwiezie do hotelu, gdzie odbędzie się zakwaterowanie, po którym Pacjent ma czas wolny. Następnego dnia, czyli w dniu zabiegu, o wyznaczonej wcześniej godzinie, na pacjenta będzie czekać w lobby hotelu Pani tłumaczka, która towarzyszy mu w drodze do kliniki oraz w trakcie zabiegu. Trzeciego dnia odbywa się w klinice wizyta kontrolna. W tym czasie Pacjentowi zostaje zdjęty opatrunek. Zespół medyczny przemywa pacjentowi głowę, a następnie zostaje założona opaska, która ma na celu zmniejszenie obrzęku. W zestawie Pacjent otrzymuje także kosmetyki do pielęgnacji skóry głowy, kapelusz ochronny oraz poduszkę. Zostałnie także omówiona procedura mycia głowy. Kierowca po badaniu kontrolnym zawozi pacjenta na lotnisko przynajmniej 2 godziny wcześniej. Godzina przyjazdu zostanie podana dzień wcześniej. Po powrocie do kraju pacjent powinien przestrzegać kilku środków ostrożności, aby nie przemieścić nowych przeszczepów. Pacjenci powinni nosić zapinaną na guziki koszulę, ponieważ zdjęcie swetra lub koszulki może uszkodzić przeszczepione grafty. Zalecamy minimum tydzień przerwy od wszelkich aktywności fizycznych. Po tygodniu mogą nadal występować niewielkie strupki, ale większość pacjentów może wrócić do normalnego życia i do pracy.

Czy wyniki przeszczepu włosów w Turcji będą trwałe?

Przeszczepione mieszki włosowe są genetycznie odporne na łysienie. Dlaczego? Ponieważ są pobrane z miejsc nie objętych problemem. Takich jak boki i tył głowy. Jednakże nadal będziesz zauważać wypadanie włosów w różnych obszarach głowy, natomiast jest całkowicie naturalny proces wzrostu włosa u każdego człowieka.

Czy włosy rosną naturalnie po przeszczepie włosów?

6-12 miesięcy po zabiegu przeszczepione włosy stają się grubsze i pełniejsze. Dzięki wykorzystaniu metody przeszczepu włosów FUE, lekarz może ułoży grafty pod takim kątem jakim naturalnie rośnie nasz włos. Efekt zabiegu przeszczepu włosów najnowocześniejszymi metodami daje całkowicie naturalny efekt, niewidoczny dla oka. 

Czy warto zdecydować się na przeszczep włosów w Turcji?

Czy warto wykonać zabieg przeszczepu włosów w Turcji? Inwestycja w procedurę przywracania włosów metodą FUE daje trwałe i naturalne rezultaty. Zmienia nasze poczucie własnej wartości oraz przywraca pewność siebie zarówno jak i u kobiet tak i u mężczyzn. 

Czy zabieg przeszczepu włosów w Turcji przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym?

Zarówno pobieranie graftów jak ich przeszczepianie ich w miejsca objęte łysiną odbywają się w znieczuleniu miejscowym. Oznacza to, że w skórę wstrzykiwany jest lek znieczulający — lidokaina. Przeszczep włosów w Turcji nie wymaga usypiania, a fakt ten znacznie zmniejsza ogólne ryzyko.

Czy mogę obciąć włosy po przeszczepie włosów?

Dobra wiadomość jest taka, że po około trzech tygodniach możesz bezpiecznie obciąć włosy, nie powodując żadnych uszkodzeń przeszczepów lub nowych włosów.  A także nie będzie widocznych żadnych blizn..

Czy są jakieś skutki uboczne po przeszczepie włosów w Turcji?

Nie ma żadnych skutków ubocznych ani powikłań po przeszczepie włosów w Turcji, które mogą pacjentowi przysporzyć kłopotów w przyszłości.

Czy przeszczepione włosy wymagają specjalnej pielęgnacji lub regularnych kontroli?

Ponieważ pobrane grafty są Twoimi własnymi włosami, nie wymagają żadnej szczególnej pielęgnacji. Bez względu na to, jak strzyżesz, modelujesz, farbujesz i myjesz włosy, możesz robić to samo z przeszczepionymi włosami.

Od lat pomagamy naszym pacjentom odzyskać pewność siebie poprzez przeszczep włosów w Turcji.

Nic nas nie cieszy bardziej niż widok naszych zadowolonych pacjentów po tym, jak pomogliśmy im odzyskać włosy, które utracili.Skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatna konsultacje online z naszym specjalistą.