Czy kosmetyki z retinolem są skuteczne?

W ostatnich czasach coraz większą popularnością wśród kobiet cieszą się kosmetyki z retinolem. Jakie dokładnie właściwości posiadają, że stały się tak bardzo popularne? Co to właściwe jest ten retinol?

Kosmetyki z retinolem są uznawane za bardzo skuteczne. Jest to związane z właściwościami głównego składnika aktywnego, czyli retinolu. Jest to forma witaminy A, dostępna w kosmetykach pielęgnacyjnych i leczniczych.

Retinol jest niezwykle cenny, ponieważ stanowi podstawową formę witaminy A. W komórkach skóry może ulegać przekształceniu do kwasu retinowego. Taka postać witaminy jest bardzo dobra dla skóry człowieka, ponieważ z jednej strony jest niezwykle skuteczna, a z drugiej wyjątkowo delikatna i niepowodująca podrażnień czy reakcji alergicznych.

Czy kremy z retinolem są skuteczne?

Kosmetyki z retinolem są ogólnie uznawane za bardzo dobre i wyjątkowo skuteczne. Wynika to ze specyficznych właściwości witaminy A. To ona odpowiada za prawidłowy podział komórek, co bardzo dobrze wpływa na przyspieszenie procesów odnowy komórkowej. W związku z tym, tego typu kremy warto polecić kobietom w wieku dojrzałym.

Retinol dobrze działa także na martwy naskórek, przyspieszając złuszczanie się wierzchnich warstw skóry, co sprawia efekt młodej, gładkiej i dotlenionej cery. Dodatkowo poprawia koloryt naskórka, dlatego jest zalecany w przypadku cery problematycznej i posiadającej przebarwienia. Ma również dobre działanie na procesy produkcji kolagenu, co jest istotne dla każdej kobiety.

Preparaty z retinolem dobrze wpływają na nawilżenie skóry, regulację ilości produkowanego łoju, poprawę ukrwienia naskórka i jego elastyczności. Lekarze dermatolodzy zalecają je także osobom z rozszerzonymi naczynkami lub chcącym wygładzić drobne zmarszczki.

Polecane kosmetyki z witaminą A

Kosmetolodzy polecają stosowanie przede wszystkim silnie skoncentrowanych kosmetyków, jak np. serum przeciwzmarszczkowe z retinolem i adenozyną Vis Plantis Reti Vital Care. Jego zadaniem jest przede wszystkim redukcja zmarszczek, lifting i uzyskanie efektu zdecydowanie młodszej skóry. Serum doskonale działa na cerę poszarzałą, niedotlenioną, zmęczoną i wrażliwą. Dobrze nawilża odwodnione obszary i doskonale wzmacnia cerę dojrzałą.

Dobre kosmetyki z retinolem można kupić w drogeriach kosmetycznych lub sklepach internetowych sprzedających produkty pielęgnacyjne tworzone na bazie wyciągów roślinnych i bogate w składniki odżywcze oraz witaminy.

Źródło: visplantis.pl