Czy suplementy na odchudzanie są bezpieczne?

Czy suplementy na odchudzanie są bezpieczne?

To zależy o jak rozumiemy pojęcie suplementu. Wiele osób nawet nie wie, że część produktów sprzedawanych pod ogólnym pojęciem suplementów diety takimi nie są. Każdy suplement diety wprowadzony do obrotu powinien uzyskać zgodę Głównego Inspektora Sanitarnego (GIS). Wtedy możemy mówić, że jest to suplement diety i jego przyjmowanie zgodne z zaleceniami producenta jest względnie bezpieczne.

Względnie bezpieczne, gdyż może okazać się że ktoś jest uczulony na jakąś substancję zawartą w suplemencie lub też w przypadku pewnych chorób nie zaleca się stosowania suplementów diety.

Na rynku, szczególnie w Internecie jest wiele produktów reklamowanych jako znakomite suplementy diety na odchudzanie, które z suplementami nie mają nic wspólnego, co więcej często są to niebezpieczne produkty, które poważnie zagrażają naszemu zdrowiu, a czasem i życiu.

Ostatnio w telewizji głośno było o sprawie, kiedy dziewczyna po zażyciu takiego cudownego suplementu zmarła. Nie jest to odosobniony przypadek, gdyż w Internecie wielu nieuczciwych sprzedawców nastawionych wyłącznie na zysk oferuje produkty niebezpieczne dla zdrowia.

Dlatego dobrym i bezpiecznym sposobem jest wybieranie produktów renomowanych firm takich jak Olimp Nutrition czy Trec Nutrition, których produkty posiadają wszelkie niezbędne atesty oraz są dopuszczone do obrotu przez GIS. Często też możesz zobaczyć reklamy tych producentów w TV oraz Radio.

Marka Olimp Sport Nutrition, wspierana przez Mariusza Pudzianowskiego to obecnie najpopularniejsza marka na rynku odżywek i suplementów pro zdrowotnych.

Mariusz Zbigniew Pudzianowski, znany pod pseudonimem Pudzian, Dominator lub Pyton. Wielorotny mistrz Polski oraz mistrz świata w dyscyplinie sportowej Strongman. W ostatnim czasie znany także z udziału w walkach MMA z ogromną skutecznością firmuje markę Olimp.

Z kolei markę Trec wspiera znakomity bokser, Krzysztof „Diablo” Włodarczyk. To znakomity polski bokser, mistrz świata organizacji WBC oraz były mistrz świata organizacji IBF w kategorii junior ciężkiej. Diablo urodził się w 1981 roku w Warszawie. W wieku 19 lat Włodarczyk rozpoczął swoją przygodę z boksem zawodowym. Wcześniej jako amator zajął trzecie miejsce na mistrzostwach Europy kadetów w 1997 roku. Był też dwukrotnym mistrzem Polski juniorów oraz dwukrotnym młodzieżowym mistrzem Polski. Jako amator stoczył 66 walk; 61 z nich wygrał (44 przed czasem).

Jak widać po nazwiskach, to poważne firmy, trzymające się zasad, którym można zaufać i wybierać ich produkty do codziennej suplementacji.

Sprawdź bezpieczny w stosowaniu Holisten na odchudzanie – teraz promocja – 200 zł