Czym są truskawkowe nogi?

Truskawkowe nogi to pojęcie, które określa podrażnione nogi po goleniu. Przez kontakt nieoczyszczonej skóry z maszynką tworzą się charakterystyczne czerwone krostki, które pokrywają najczęściej okolice łydek. Podrażnienia miejscowo mogą doprowadzić do wrastania włosków, a największą wadą rezultatów jest nieestetyczny wygląd nóg. Chociaż istnieją metody, które chociaż częściowo potrafią zapobiec negatywnym efektom golenia, warto rozważyć alternatywne opcje usuwania włosków z ciała.

Czy można usunąć włosy z nóg bez podrażnień?

Na rynku funkcjonuje wiele produktów, które usuwają włosy na nogach lub wspomagają golenie. Są nimi m.in. kremy do depilacji, woski, maszynki o „lepszych” ostrzach, a także łagodzące kremy po goleniu, pianki, peelingi złuszczające i nie tylko. Wszystkie metody mają swoje wady i zalety. Wosk jest bardzo skuteczny, aczkolwiek wyrywanie nim włosów jest bolesne i może złe zadziałać szczególnie przy wrażliwym rodzaju skóry. Kremy do depilacji delikatnie usuwają włosy z ciała, jednak w większości przypadków są albo nieskuteczne, albo silnie uczulające. Tradycyjne maszynki umożliwiają szybkie usunięcie włosów z nóg, pach oraz okolic bikini, jednak prawidłowe golenie jest bardzo czasochłonne (biorąc pod uwagę odpowiednie przygotowanie skóry do golenia).

Alternatywy do golenia nóg maszynką

Każda dziedzina naszego życia jest coraz bardziej zaawansowana technologicznie. Jest tak również w przypadku depilacji nóg. Jednym z nowszych wynalazków medycyny estetycznej jest laser do depilacji. Sprzęty depilujące laserowo są dostępne do zakupu domowego, a także w ramach wizyty w gabinetach medycznych. Warto wiedzieć, że domowe lasery są znacznie gorsze pod względem jakości i rezultatów, niż sprzęty dostępne w klinikach medycyny estetycznej. Dlaczego? Przykładowo, aby uzyskać pełną skuteczność depilacji danego obszaru technologiami sprzętów przeznaczonych do prywatnego użytku należy wykonać minimum 8-10 powtórzeń. Jeden z najlepszych sprzętów na rynku medycyny, mianowicie Prime 3D, dla uzyskania tego samego efektu wymaga tylko 5 powtórzeń w dłuższym odstępie czasowym. Laser intuicyjnie dostosowuje się do poszczególnych włosów i w razie potrzeby wnika w głębsze warstwy skóry, skupiając swoją moc na niżej osadzonych cebulkach włosowych. 

Depilacja laserowa w Warszawie. Gdzie pójść?

Wybór miejsca do zrobienia depilacji laserowej powinien być warunkowany kwalifikacjami gabinetu. W pierwszej kolejności należy odrzucić gabinety kosmetyczne. Jedną z medycznych lokalizacji, które profesjonalnie wykonują depilację laserową jest Wellclinic. Salon znajduje się tuż przy Rondzie Daszyńskiego. Wybór Wellclinic jest gwarancją jakościowych efektów. Prime 3D z Wellclinic to nowy na rynku laser z górnej półki cenowej, z potwierdzoną skutecznością i historią badań klinicznych. Warto skłonić się ku takiej opcji – zdrowie jest tu priorytetem, a w Wellclinic może iść w parze również z pożądanymi przez wszystkich efektami. Dodatkowo, Wellclinic oferuje profesjonalne konsultacje, które są nieporównywalne z instrukcją dołączona do domowych laserów. Lekarze Wellclinic przed zabiegami wykluczają wszelkie przeciwwskazania i dokładnie oglądają skórę, by mieć 100% pewność, że ciało może być poddane depilacji.