Depilacja laserowa w Lublinie


Depilacja laserowa jest na dzień dzisiejszy lubianym zabiegiem medycyny estetycznej. Korzystają z niego liczne kobiety poza tym również i mężczyźni. Pomimo tego że już sam zabieg wolno zaliczyć jako leczenie nadmiernego owłosienia to jest on bardzo w szerokim zakresie dostosowany jako podejście do osiągnięcia ślicznej gładkiej skóry. Z tej przyczyny należałoby zapoznać się z pewnymi faktami i mitami odnoszącymi się do depilacji laserowej.

Depilacja laserowa Lublin jest szeroko szukana i analizowana przez wiele dziewczyn w Lublinie. Dlatego doskonałym wyborem jest gabinet kosmetyczny Laser Look na ulicy głębokiej 10/36. Ich pracownicy opowiedzą nam na czym polega ten zabieg.

Skuteczność

Jest to bodajże najbardziej nierozstrzygnięty temat usuwania owłosienia. Spowodowane jest to tym że: kosmetyczki zachwala swoje urządzenia jako najbardziej przynoszące efekty. Badając Internet lub oglądając reklamy spotykamy mnóstwo haseł o skuteczności i trwałości depilacji oferowanych w danym salonie. Zapewne zaobserwujemy że szczególnie często przewijają się dwie terminy Vectus i Light Scheer oraz cała seria różnych mniej popularnych marek. Niestety ciężko to pisać bo nieczęsto coś takiego się zdarza ale obecnie w Polsce (oraz na świecie) ledwo te dwie technologie gwarantują całkowitą efektywność usuwania owłosienia. Inne urządzenia jak wiadomo też mogą efektywnie depilować i przynosić oczekiwane usunięcie zbędnego owłosienia mimo to ich skuteczność nie jest pokazana tak wieloma badaniami i dowodami jak wymienionej dwójki. Dlaczego taka jest ich dominacja? Te dwa lasery były pierwsze w swojej kategorii. Light Scheer był pierwszym na świecie laserem diodowym do depilacji, kolejne lasery diodowe to skądinąd próby opracowania czegoś pokrewnego. Należy dodać że diodę do depilacji stworzyła i opatentowała firma Palomar, który patent został przejęty przez firmę Lumenis, twórcę Light Scheer. A powinno się o ty wzmiankować dlatego że laser Vectus jest już bezpośrednim efektem prac firmy Palomar który jest unowocześnioną wersją wcześniej cytowanego lasera. Laser do depilacji Vectus jest aktualnie oceniany za wyjątkowo efektywny i praktyczny w licznych słynnych salonach i klinikach na całym świecie.

Trwałość

Trwałość tz. osiągane następstwa w trakcie są wręcz następstwem efektywności sesji depilacji. Popatrzmy na fakt że w małym okresie czasu czyli miesiąca czy dwóch następstwo depilacji laserem lub światłem IPL będą zbliżone, w obu przypadkach włosy wypadną. Jednakże po odpowiednim laserze nie odrosną, a po IPL tak. Depilacja laserem polega na niszczeniu mieszków włosów z których teraz nic nie odrośnie, jednak nasze ciała podlegają regularnej przebudowie, każda komórka w organizmie zostaje wymieniona z wyraźną częstotliwością, skutkiem tego choć się piszę że jest to trwały zabieg to nawiasem mówiąc jest to limitowany w okresie czasu. W okresie ok. 2 lat po wykonaniu skutecznej serii zabiegów depilacji przychodzi samoczynny odrost indywidualnych włosów. Od czasu do czasu należałoby realizować serie zabiegów przypominających aby podtrzymywać stały rezultat depilacji.

Ból

Choć odmienne osoby w inny sposób wyczuwają ból i posiadają różne granice wrażliwości to prawdą jest że ten zabieg jest bolesny, pomimo tego skóra w różnych miejscach jest w wyższym stopniu cieńsza a w niektórych grubsza. Przygotowując się do procesu depilacji laserowej należy się przystosować na ten fakt, z kolei nie wolno popadać w skrajność – nie jest to ból jaki spowoduje że wyjdziemy z gabinetu. Duża cześć kobiet zaciśnie zęby i nie pokaże objawów bólu, niektórzy trochę będą cierpieć. Zapewne z drugiej strony słyszeliśmy lub czytaliśmy w Internecie o bezbolesnej depilacji laserowej. Szkoda ale są to chwyty reklamowe lub co gorsza nieskuteczne lasery. W obecnych czasach idealnym laserem do depilacji jest Vectus Amerykańskiej firmy Palomar i mimo to że zabiegi nim reklamowane są formułowane od czasu do czasu jako bezbolesne bo ma 3 stopiony poziom chłodzenia to zaufajcie że jest to jednak dogłębny ból. W przypadku gdy nie mamy żadnych symptomów w czasie trwania sesji to trzeba się rozważyć czy laser jest sprawne, opcjonalnie czy nie jest użyta za niewielka moc zabiegu. Uwzględnijmy choć to że wstępne zabiegi będą w najwyższym stopniu bolesne a każde inne co raz to słabiej, a przy ostatnim możemy odczuwać już ledwie lekkie ciepło. Powód jest oczywisty, na początku cebulek włosów posiadamy najwięcej, w czasie trwania serii epilacji rozpoczyna ich zanikać więc energia lasera zostaje rozproszona.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo to nadrzędny aspekt w medycynie estetycznej i kosmetologii. Lasery kojarzą się wszystkim z cienką pasmem światła która może wszystko rozdwoić. Na dodatek lasery stosowane w medycynie źle używane mogą spowodować sporo uszczerbków. Wpływ posiadają tutaj dwa składniki: operator i urządzenie. Osoba obsługująca dane urządzenie medyczne powinna mieć wiedzę i doświadczenie, poza tym urządzenie powinno być bezpieczne i adekwatnie opracowane. Groźba depilacji laserowej wynika przeważnie z tym że jesteśmy w stanie użyć za dużą dawkę mocy która oparzy daną część ciała. Dobry laser do depilacji potrafi jednym błyskiem spalić kartkę papieru z czarnym tuszem, zatem może z drugiej strony spowodować dużą ubytek na skórze pacjenta. Nasuwa się tutaj pomysł aby w takim wypadku nie ustawiać wielkiej energii w toku zabiegu by był on bezpieczny. Jednak z drugiej strony mniejsza moc to niższa skuteczność. Tu dochodzimy do wniosków że zabiegi trzeba wykonywać dużą mocą ale równolegle taką by nie spowodować uszczerbków skórze właściwej. Nie jest to łatwe i przy tym lasery najlepszych producentów potrafią idealnie dawkować energię. Głównie tutaj zbawienny jest czujnik który można przyłożyć do skóry i zmierzyć dozwoloną moc do przeprowadzenia skutecznego zabiegu depilacji laserowej. Taki czujnik nazywa się Skintel i oferuje go jedynie laser Vectus. Także widać tylko najlepsi producenci podchodzą do przedmiotu bezpieczeństwa w rzetelny sposób.

Cena

Laserowe usuwanie owłosienia to wydatek warty swojej ceny. Ceny są zróżnicowane w zależności od powierzchni partii ciała którą pragniemy poddać depilacji przy użyciu lasera. Cena wynika z tego że ceny laserów są nadzwyczaj ogromne i dla renomowanych producentów wynoszą 200-400 tyś. zł, co odzwierciedla się w koszcie zabiegu. Aczkolwiek nie wolno patrzeć jedynie na cenę, ponieważ wygoda którą można spełnić posiadając cały czas gładkie ciało nie można obliczyć.