Desirial – zdrowie intymne dedykowane kobiecie

how-important-is-vagina-hygiene-310x205Dzięki nowym technologiom, współczesna medycyna estetyczna staje się coraz mniej inwazyjna, oferując procedury, które w minimalnym stopniu ingerują w organizm. Zaliczają się do nich także, jeśli nie przede wszystkim, zabiegi ginekologiczne, dzięki którym pacjentka może sprawnie i szybko odzyskać prawidłową funkcję narządów płciowych.

Ponad połowa kobiet w różnym wieku zmaga się z problemem suchości pochwy i sromu, a niemal 43% pań przyznaje się do nieudanego życia seksualnego spowodowanego tą dolegliwością. 26% unika relacji intymnych również z powodu innych dysfunkcji i zaburzeń związanych z pochwą, a ponad 70% wcale nie leczy objawów. U jednych problemy pojawiają się po porodzie, u innych kobiet nasilają się wraz z wiekiem, szczególnie w okresie menopauzalnym.

Przyczyny suchości pochwy i sromu

Problem niewystarczającego nawilżenia pochwy podczas stosunku jest dość popularny, a schorzenie w większości powodują zaburzenia produkcji estrogenów. Zjawisko to nasila menopauza. Zmiany fizjologiczne to jednak nie jedyna przyczyna – wyjaśniają eksperci ginekologii estetycznej z Kliniki Ziemlewski. Suchość pochwy może być również skutkiem przyjmowania niektórych leków, do jakich zaliczamy preparaty stosowane przy nadciśnieniu, leki antydepresyjne czy moczopędne. Podłożem schorzenia są też niektóre choroby, by wymienić cukrzycę oraz niewydolność nerek. Zdarza się, że po urodzeniu dziecka kobieta cierpi na przewlekłe infekcje intymne, spowodowane alergią czy antykoncepcją hormonalną bądź innymi preparatami stosowanymi w ramach kuracji hormonalnej, zaburzającymi gospodarkę hormonalną, znacząco wpływając na omawianą dolegliwość.

Nawilżenie śluzówki oraz utrzymanie odpowiedniego pH (3,8 – 5,5) w naturalny sposób reguluje prawidłowo funkcjonujący nabłonek pochwy. Zaburzenie tego poziomu skutkuje pojawieniem się infekcji bakteryjnych oraz grzybiczych, prowokując upławy, uczucie pieczenia, a nawet krwawienie spowodowane uszkodzeniem nabłonka. To wszystko ma ogromny wpływ na intymność w związku, ograniczając jakość współżycia seksualnego, a czasem nawet całkowicie je eliminując. Jak zatem przeciwdziałać przykrym objawom suchości pochwy, które obniżają codzienny komfort i mają negatywny wpływ na jakość życia seksualnego?

Desirial – nowoczesna formuła rewitalizacji okolic intymnych

Nie jest już tajemnicą, że kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem skóry właściwej, którego rolą jest zatrzymywanie w niej wody i zapewnienie jej odpowiedniego poziomu nawilżenia. Stworzony na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego, przy współpracy biotechnologów i lekarzy ginekologów, preparat Desirial jest nowoczesną odpowiedzią na problem suchości sromu i pochwy, powszechnie występujący u kobiet w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym oraz menopauzalnym. Blisko 50% kobiet w tym ostatnim okresie zmaga się z atrofią warg sromowych większych i ich suchością – mówią lekarze Kliniki Ziemlewski. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowego w wargi sromowe większe przywraca im nie tylko utraconą objętość, ale także zapewnia nawodnienie oraz wygładzenie. Desirial to nowe możliwości leczenia dolegliwości kobiet wynikających z suchości sromu i przedsionka pochwy oraz odbudowy utraconej objętości także wzgórka łonowego. Desirial, który jest pierwszą na świecie linią resorbowalnych implantów na bazie kwasu hialuronowego, w połączeniu z hormonalną terapią zastępczą (HTZ) i emolientami może stać się standardem w leczeniu dolegliwości związanych z menopauzą – kontynuują lekarze kliniki ginekologii estetycznej.

Doskonałe efekty

Wstrzyknięcie usieciowanego kwasu hialuronowego Desirial w skórę właściwą okolicy intymnej niesie wiele korzystnych właściwości i poza wspomnianymi, tj. biostymulacją i nawodnieniem powierzchniowych warstw skóry oraz zwiększeniem objętości tkanek w miejscu ich ubytku, zastosowanie preparatu dodatkowo powoduje:

  • pobudzenie aktywności fibroblastów, umożliwiając utrzymanie odpowiedniej funkcji tkanek żeńskich narządów płciowych,
  • złagodzenia negatywnych objawów i zmian anatomicznych w obrębie pochwy i sromu,
  • wzmocnienie struktury skóry poprzez jej ujędrnienie,
  • poprawę estetyki strefy intymnej, a co za tym idzie – jakości życia.

Więcej o zabiegu Desirial na stronie http://www.klinikiziemlewski.pl/16-ginekologia-estetyczna/zabiegi-estetyczne-z-uzyciem-kwasu-hialuronowego/7-desirial-wypelnienie-i-rewitalizacja-okolic-intymnych