Dieta antystresowa

warzywaStres jest odczuciem motywującym, jednak w nadmiarze może szkodzić naszemu zdrowiu zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Nadmiar stresu negatywnie oddziałuje na nasz układ nerwowy, szkodzi sercu. Jego długotrwałe odczuwanie może prowadzić do depresji lub nerwicy. Dlatego dieta antystresowa jest tak cennym sposobem na oczyszczenie się ze złych emocji obciążających ludzki organizm.

Co ważne, dieta antystresowa jest bardzo krótka i trwa ledwie 2 dni, więc można przeprowadzać ją nawet w każdym tygodniu, bez zmartwienia o stan organizmu. Okres jej trwania sprawia, że jest idealnym pomysłem na weekend. Najważniejsze jest w niej sięganie po witaminę B6 i magnez. Można decydować się np. na suplementy diety. Poza tym, zaleca się, by robić sobie napary z ziół, a także dodawać zioła do różnych potraw. Do dań najlepsze melisa oraz bazylia, natomiast do naparów świetnie nadają się melisa, szałwia, dziurawiec. Zaleca się również, żeby w diecie znalazło się dużo błonnika. Ważne jest także to, żeby ograniczyć w tym czasie spożycie tłuszczów nasyconych.

W przykładowej diecie zaleca się jedzenie niskotłuszczowego nabiału oraz pełnoziarnistego pieczywa, a także warzyw. Sprawdzają się tu jogurty naturalne, twarożki, kasza gryczana. Dodatkowo, dobrze jest też pić soki ze świeżych warzyw. Do tego wszystkie można dodawać kiełki oraz ziarna, a także orzechy i migdały. Można też jeść ryby oraz chude, białe mięso.