Dieta kapuściana

Dieta kapuściana to jeden z bardziej znanych sposobów na szybkie schudnięcie. W zależności od indywidualnych potrzeb, można ją stosować wyłącznie przez tydzień bądź cyklicznie – jednak należy wtedy pamiętać o odpowiednio długich odstępach między kolejnymi, tygodniowymi etapami diety. Zaleca się, by między poszczególnymi okresami diety zachować, co najmniej dwutygodniowy odstęp.

Czym jest dieta kapuściana?

Jak wskazuje na to sama nazwa, dieta kapuściana opiera się na dużej ilości spożywanej kapusty. Należy jeść ją głównie pod postacią zupy kapuścianej. Przygotowuje się ją z kapusty łączonej z cebulą, marchewką, papryką, pomidorami, selerem. Do smaku można dorzucić przyprawy oraz zioła. Dla urozmaicenia, można jednak spożywać także inne produkty spożywcze, aczkolwiek zupa kapuściana stanowi postawę i można ją jeść w dowolnych ilościach o każdej porze.

Dopuszczalnymi produktami są warzywa i owoce, jednak pojawiają się tu pewne ograniczenia. Nie należy spożywać w tym czasie tych roślin, które zawierają zbyt wiele kalorii lub są ciężko strawne. Należy, zatem odrzucić banany, groch, fasolę, kukurydzę. Jeżeli chodzi o picie, to nie wolno spożywać żadnych słodzonych napojów ani ciepłych, ani zimnych. Jednak czwartego dnia można zjeść nawet 8 bananów, ale łączy się je wyłącznie z zupą oraz odtłuszczonym mlekiem. Można również poszerzać dietę o brązowy ryż, mięso wołowe lub drobiowe. Każdego dnia powinno się dostarczać organizmowi ok. 2 litrów napojów. Najlepiej, aby była to woda niegazowana lub niesłodzona herbata.

Dieta kapuściana pozwala schudnąć ok. 5 kg w ciągu tygodnia. Stosowana raz na jakiś czas nie szkodzi zdrowiu. Co więcej, kapusta dostarcza nam wielu witamin, w tym ważnej dla układu odpornościowego witaminy C. Problemem może być jednak fakt, że szybkie zrzucenie kilku kilogramów bardzo często skutkuje równie szybkim efektem jo-jo. Jedynie silna wola pozwoli nam utrzymać uzyskaną wagę.