Dieta pudełkowa w życiu sportowca


Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, a sport jest nieodłącznym elementem Twojego życia to z pewnością nie raz spotkałeś się z problemem dotyczącym właściwego odżywiania. Być może próbowałeś trzymać się diet znalezionych w internecie, bądź też samodzielnie starałeś się komponować posiłki – zapewne z marnym rezultatem.

Dlaczego tak się stało? I jakie znaczenie w diecie sportowca może odgrywać dieta pudełkowa?

Dlaczego nie trzymamy diety?

Najczęściej pojawiającą się odpowiedzią na to pytanie jest po prostu słaba wola. Warto się jednak zastanowić czy nie kryje się za tym coś więcej, wszak natura wyposażyła człowieka w wiele mechanizmów obronnych, z których większości nie jesteśmy nawet świadomi. Otóż głównym założeniem diety powinno być:

  • dostarczenie do organizmu odpowiedniej liczby kalorii,
  • dostarczenie odpowiedniej ilości białka potrzebnego do regeneracji mięśni,
  • dostarczenie niezbędnych witamin, aminokwasów oraz pozostałych mikroelementów.

Jeśli znaleziona przez Ciebie dieta nie spełnia tych trzech zasad to po jakimś czasie dochodzi w organizmie do zaburzenia – pewnych składników brakuje podczas gdy innych spożywasz w nadmiarze. Właśnie wtedy uruchamiają się procesy obronny, na posiłki które do tej pory zjadałeś ze smakiem zaczynasz patrzeć z coraz większa niechęcią. To wyraźny sygnał, że Twoja dieta jest źle zbilansowana!

Zbilansowana dieta w sporcie

Niestety nie ma prostego rozwiązania, uprawiając sport, choćby amatorsko, potrzebujesz około 1000 kalorii więcej każdego dnia od osoby, która prowadzi statyczny tryb życia. Zjadanie odpowiedniej liczby kalorii już samo w sobie jest wyzwaniem, zadbanie o odpowiednie zbilansowanie diety to zagadnienie o wiele bardziej skomplikowane – na szczęście jest alternatywa! Dieta pudełkowa bo o niej mowa pozwoli Ci zaoszczędzić czas i być pewnym że dostarczysz swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników w odpowiednich proporcjach.

Dieta pudełkowa – z czym to się je?

Jak to wszystko działa i w jaki sposób pomoże Ci w treningach? Zobaczmy jak to wygląda na przykładzie Pomelo Food Company, która ma w swojej ofercie dietę przeznaczoną dla sportowców. Otóż każdego dnia bladym świtem pod wskazany adres dostajesz osobno zapakowane posiłki wraz ich opisem. Dzięki wczesnej porze dostawy zdążysz zjeść pierwszy posiłek jeszcze przed porannym treningiem! Ponadto posiłki są dostosowane do pory dnia, w której powinny być spożyte, dzięki temu efektywnie wykorzystasz metabolizmy swojego organizmu. Ma to ogromny wpływ nie tylko na postępy ale również na regenerację.

Zatem jeśli sport w Twoim życiu ma na celu poprawę zdrowia, kondycji bądź sylwetki to dieta pudełkowa jest idealnym elementem tego planu!