Dieta wegetariańska

Dieta wegańska wzbudza wiele kontrowersji. Ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Dla jednych jest wspaniałym sposobem na zdrowie i długie życie, a inni wierzą w stereotyp mówiący o szkodliwości braku mięsa w diecie.

Weganizm nie jest tylko sposobem odżywiania się. Jest ideologią i stylem życia. Weganie wykluczają z diety mięso oraz wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego. Przywiązują dużą wagę do tego, co jedzą i wybierają produkty spożywcze w sposób świadomy. Mitem jest, że dieta wegańska nie dostarcza wszystkich potrzebnych organizmowi składników odżywczych. Istotne jest prawidłowe zbilansowanie diety, tak aby była ona bogata w dostateczną ilość białka. Białko pochodzenia roślinnego znajduje się w soczewicy, mleku sojowym, fasoli, tofu oraz komosie ryżowej.

Nawet jeśli nie chcesz przechodzić na tak restrykcyjną dietę, warto zapoznać się z przepisami wegańskimi i raz 1-2 razy w tygodniu urozmaicić swoją dietę w danie wegańskie. Kuchnia ta jest bardzo pomysłowa, łączy różne smaki, a ponadto jest bardzo lekka.