ERYTROL BY PORANNA KAWA SMAKOWAŁA JAK LUKSUS

Jeżeli podobnie jak ja jesteś osobą, która lubi gdy kawa ma odrobinę słodyczy, ale jednocześnie jesteś świadomy, że jednak cukier to biała śmierć, powinieneś przeczytać do końca ten artykuł.

Nic nie smakuje tak dobrze jak kawa o poranku, pijemy ją regularnie i w różnych sytuacjach. Wiele osób, w tym ja nie mogą przeżyć bez słodzenia kawy. Brzmi znajomo? Po prostu lubimy gdy smak jest jakiś, nie cierpimy goryczy i nie ma w tym nic złego. Jak zatem połączyć ze sobą dwa fakty cukier równa się biała śmierć i nie lubię gorzkiej kawy. Jak sprawić by było zdrowo, a przynajmniej zdrowiej?

Opisywanie po raz kolejny, że cukier negatywnie wpływa na wiele procesów, które mają miejsce w naszym ciele nie ma tutaj sensu, ponieważ powstanie kolejny artykuł na ten temat. Chciałbym abyś poznał zamiennik, który poprawi smak Twojej kawy, a także sprawi, że będziesz znacznie zdrowszym niż byłeś do tej pory.

Mowa oczywiście o erytrolu. Substancji, którą można nazwać „naturalny słodzik”. Jest niemal tak samo słodki, jak biały cukier, ale znacznie zdrowszy.

Co ciekawe z racji swoich właściwości, może być stosowany nie tylko jako substancja słodząca ale także jako substancja aromatyczna do wszelkiego rodzaju wypieków.

Inną ważną cechą erytrolu jest obniżanie wartości kalorycznej produktów do których jest dodawany. Co to oznacza? Jeżeli jesteś na diecie koniecznie włącz go do swoich poczynań, jeżeli raz na jakiś czas najdzie Cię ochota na coś słodkiego.

Dlaczego jest taki zdrowy? Ponieważ nasz organizm w prosty sposób wydala go, podczas gdy spożywanie zwykłego białego cukru jest „ciężkie” do usunięcia.

Osoby chore na cukrzyce, które nie mogą żyć bez słodkości znajdą w nim silnego sprzymierzeńca dlatego, że nie podwyższa poziomu glukozy we krwi.

Ale czy to wszystkie właściwości magicznego słodzika? Otóż nie. Prócz wspomnianych wyżej właściwości ma jeszcze jedną, o której rzadko się mówi, w końcu to słodzik a nie pasta do zębów. Mowa o zahamowaniu próchnicy. Tak, dobrze przeczytałeś drogi czytelniku. Pomaga także w tym aspekcie.

Na zakończenie pomyśl. Lody, dżemy, codzienna herbata i ukochana kawa. To wszystko w naturalny i dużo zdrowszy sposób może być teraz słodkie. Fajny jest ten erytrol prawda?