Funkcje szpitalnych paneli nadłóżkowych


Coraz częściej w szpitalnych salach chorych znajdują się nowoczesne udogodnienia, które mają wpływ na wygodę pacjentów oraz opiekującego się nimi personelu medycznego. Do tego typu elementów można zaliczyć szpitalne panele nadłóżkowe, które są niezwykle przydatne.

Dlaczego? Tego dowiecie się, czytając poniższy artykuł o funkcjach szpitalnych paneli nadłóżkowych.

 

Do podawania pacjentowi gazów medycznych

Na Oddziałach Intensywnej Opieki Medycznej przebywają pacjenci, którzy wymagają ciągłego monitorowania ich funkcji życiowych oraz obserwacji i wspomagania przynajmniej jednego z układu. Z tego względu na salach zabiegowych i w szpitalnych pokojach powinny znajdować się urządzenia zapewniające wygodę i wyjątkowe warunki. Należą do nich panele nadłóżkowe wspomagające ergonomiczną organizację placówki.

Posiadają one część elektryczno-oświetleniową, ale główną funkcją paneli nadłóżkowych jest podawanie pacjentom gazów medycznych z centralnego zasilania gazami medycznymi. Są one ponadto wyposażone w pewne elementy wspomagające, takie jak:

  • gniazda elektryczne, telefoniczne i komputerowe,
  • gniazda ekwipotencjalne,
  • gniazda słuchawkowe jack,
  • dowolny system przywoławczy,
  • radio ze złączem USB,
  • otworowanie pod dowolną instalację,
  • moduł 45×45.

Do oświetlenia sali

Dodatkową funkcją paneli nadłóżkowych jest oświetlenie sali – ogólne, miejscowe, a także nocne. Odseparowane od siebie kanały z zainstalowanymi mediami i urządzeniami, które podtrzymują wyposażenie medyczne, ułatwiają organizację przestrzeni wokół pacjenta. Dodatkowo posiadają różnego rodzaju akcesoria zawieszone na wytrzymałej szynie sprzętowej.

Warto dodać, że panele MERYcare, które dostępne są w naszej ofercie cechują się twardością, gładkością oraz prostotą w utrzymaniu czystości. Ponadto zostały wzbogacone w specjalny system HandsFree, który pozwala na włączanie oświetlenia za pomocą zaprogramowanych gestów dłonią, a wszelkie elementy dotykowe wykonane są ze stopów miedzi przeciwdrobnoustrojowej – wymienia ekspert z firmy INMED-Karczewscy, która od 1996 roku zajmuje się dystrybucją, montażem i serwisem wyrobów medycznych i zaopatrzenia medycznego. Dzięki swojemu doświadczeniu oraz kadrze składającej się z 70 specjalistów projektuje i realizuje nawet najbardziej skomplikowane projekty medyczne, w tym z zakresu instalacji gazów medycznych i wyrobów medycznych dla gazów medycznych.