Gdzie zamykać naczynka w Warszawie?

Cera naczynkowa charakteryzuje się widocznymi pajączkami, nierównym kolorytem skóry i nieestetycznym rumieniem. Rozszerzone naczynka krwionośne mogą pojawiać się nie tylko na twarzy, ale także na nogach. Dowiedz się, jak prawidłowo pielęgnować cerę naczynkowa, jakie są skuteczne metody zamykania naczynek i na jakie zabiegi w warszawskich klinikach medycyny estetycznej warto się zdecydować.

Cera naczynkowa – przyczyny, pielęgnacja

Rozszerzone naczynka występują w przypadku bardzo wrażliwej cery, która wymaga szczególnej pielęgnacji. Do najczęstszych powstawania pajączków i rumienia należą uwarunkowania genetyczne i wpływ zanieczyszczonego środowiska, a także:

 • częste kąpiele słoneczne,
 • korzystanie z solarium,
 • stosowanie leków sterydowych,
 • palenie papierosów,
 • częste spożywanie kawy i alkoholu,
 • używanie kosmetyków zawierających kwasy AHA lub gruboziarnistych peelingów,
 • antykoncepcja hormonalna,
 • częste korzystanie z sauny,
 • spożywanie ostrych potraw, 
 • brak odpowiedniej ochrony przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, zwłaszcza wiatrem i mrozem,
 • przewlekły stres.

Do powstawania nieestetycznych zmian skórnych może przyczynić się również nadciśnienie tętnicze oraz choroby układu pokarmowego. Cera naczynkowa wymaga stosowania łagodnych kosmetyków przeznaczonych do potrzeb wymagającej skóry, chroniących przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz zawierających składniki wzmacniające naczynka i zmniejszające ich widoczność.

Skuteczne sposoby zamykania naczynek

Nowoczesny laser naczyniowy stosowany w najlepszych klinikach medycyny estetycznej wyróżnia się wysoką skutecznością w usuwaniu powierzchniowych i głębokich zmian naczyniowych. Wykorzystanie nowatorskiej technologii podwójnej długości fali zmniejsza ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, oparzeń pozabiegowych i jednocześnie skraca okres rekonwalescencji. Zastosowanie innowacyjnego systemu chłodzenia wpływa również na bezpieczeństwo i komfort pacjenta. Laser naczyniowy jest najczęściej stosowany w przypadku rozszerzonych naczynek, trądziku różowatego, rumienia, zmian potrądzikowych, przebarwień skóry, ale wykazuje również  skuteczność w leczeniu żylaków kończyn dolnych, malformacji naczyniowych (typu port wine), brodawek wirusowych, naczyniaków jamistych i płaskich oraz blizn. Efekty zastosowania lasera naczyniowego widoczne są już po pierwszym zabiegu, a konieczność powtórzenia procedury zależna jest od rodzaju i głębokości zmian. Zamykanie naczynek laserem zapewnia  trwałe rezultaty, ale warto pamiętać o prawidłowej pielęgnacji i wyeliminowaniu szkodliwych czynników aby zapobiec powstawaniu nowych zmian. 

Zabieg laserem naczyniowym Warszawa – jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?

Zabieg zamykania naczynek wymaga specjalistycznej wiedzy, doświadczenia oraz nowoczesnego sprzętu. Konsultacja lekarska mająca na celu dostosowanie ilości zabiegów do rodzaju zmian i wykluczenie przeciwwskazań takich jak: ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe, rozrusznik serca, choroby autoimmunologiczne, stosowanie leków światłouczulających, uszkodzenia naskórka, żółtaczka, bielactwo, łuszczyca,  świeża opalenizna, skłonność do powstawania przebarwień,opryszczka,  wpływa na na wysoki poziom bezpieczeństwa oraz minimalne ryzyko wystąpienia powikłań i działań niepożądanych. Klinika Arte Derm w Warszawie oferuje zabiegi laserem naczyniowym, który dzięki zaawansowanej technologii gwarantuje skuteczne i bezpieczne usuwanie zmian naczyniowych. Doświadczeni lekarze medycyny estetycznej i nowoczesny sprzęt zapewniają najwyższą jakość usług, trwałe rezultaty, co potwierdzają opinie zadowolonych pacjentów.  Umów się na konsultację lekarską w warszawskiej klinice medycyny estetycznej i ciesz trwałymi efektami zabiegu zamykania naczynek.