Herbaty na chłodne dni

Chłodne dni już za parę dni, a ponieważ pora jesieni także daje odczuć chłód na dworze, to coraz intensywniej szukamy sprawdzonej metody na ogrzanie się. Pomysł numer jeden to oczywiście grube ciuchy, których w sklepach odzieżowych jest już całe dużo, izolowane t-shirty z wydłużonym rękawem, długie podkolanówki, a dla tych, którzy są całkowitymi zmarzluchami – grube rękawice i czapeczki.

Jakie herbaty na chłodne dni?

Co jasne, dogrzewając się nie trzeba przeginać, bo nazbyt ocieplone ubranie może nas skutecznie przegrzać, a wówczas takim sposobem trafimy do naszego lekarza. O własne zdrowie należy dbać, ale nie siedząc w szaliku przed TV. Czasami zupełnie wystarczy świeżo zrobione, grzane wino z przyprawami, ciepłe kakao rozpuszczalne albo właściwie zaparzone napoje herbaciane, jakie ogrzeją zmarznięty organizm szybko i efektywnie.

Jakie marki herbaty ze wszystkich zakatków świata kupić, skoro mamy ich tak wielką liczbę a nie wszystkie oddziałują ogrzewająco na zmarznięty organizm?

Ważne wskazówki: dorośli powinni oczywiście odłożyć herbaty odchudzające na cieplejsze chwile, bo w zimne dni wcale nie są nam one niezbędne, warto wybrać w tym czasie na smakowite herbaty z różnych owoców, czy długo parzone kawy, jakie dodadzą nam zimą sił. Dla dzieci kapitalne będzie kakao, napoje gęste, a nawet podawane na niepogodne chwile gęste buliony.

Co jeszcze rozgrzeje w mroźne dni?

Napoje pomarańczowe w czasie mrozów – nawet wbrew słowom z reklamówek, również odstawmy na letnie dni. Ludzkie ciało zupełnie czego innego wymaga upalnym latem, a czego innego wczesną zimą, kiedy to i temperatury są odczuwalnie niższe i ilość promieni słońca znacznie mniejsza.

Nie ulegajmy też temu wszystkiemu, co oglądamy w reklamach – warto od czasu do czasu skorzystać z wiedzy specjalistycznej książki żeby być pewnym, że takie a nie inne herbaty szlachetne będą w zimowe miesiące smaczniejsze niż cokolwiek innego, a gdy dorzucimy do tego dużo cieplejsze ubiór i chociaż kilka minut dziennie aktywności fizycznej na pozadomowym powietrzu, to na dużą liczbę przeziębień na sto procent nie będziemy narzekać.