Jak dbać w lecie o cerę?

twarzSkóra jest latem narażona na działanie szeregu niekorzystnych czynników zewnętrznych. Wielokrotnie przesuszona, nadmiernie opalona, może tracić jędrność, elastyczność, a to sprawia, że szybciej pojawiają się na niej zmarszczki. Dodatkowo, może dojść do wystąpienia przebarwień, przez które naturalny odcień cery stanie się znacznie mniej atrakcyjny. W skrajnych przypadkach, może dojść do poparzenia skóry na twarzy. Jak zatem dbać o skórę w najcieplejszym okresie roku?

Najważniejszymi kosmetyki w lecie powinny być dla nas preparaty z filtrami chroniącymi przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Należy je stosować nie tylko w trakcie opalania się, ale również przy okazji każdego wyjścia z domu, gdy na zewnątrz mocno praży słońce. Pamiętajmy, by takie środki kosmetyczne stosować nie tylko na twarzy, ale też ramionach, plecach, dekolcie. Poza preparatami z filtrem UV, niezbędną są latem kremy i balsamy nawilżające. Warto stosować je rano i wieczorem, zapobiegając wysuszaniu się skóry.

Ponadto, raz lub dwa razy w tygodniu powinno się stosować maseczki nawilżające. Pamiętajmy także o tym, by unikać nadmiaru kosmetyków. Nakładajmy lżejszy makijaż, korzystajmy z preparatów zawierających minimalne ilości tłuszczu. Oprócz tego, dobrze jest dbać w lecie o usta, które także wysuszają się wskutek działania wysokiej temperatury. Wystarczy stosować na nie nawilżające błyszczyki lub specjalne pomadki ochronne.