Jak łączyć kolory ubrań? 4 wskazówki


Za dobry wygląd stylizacji odpowiadają nie tylko fasony ubrań, ale też ich wzory czy kolory. Właśnie na tej ostatniej kwestii skupimy się tym razem!

Odpowiednio skomponowane kolory podkreślają urodę oraz wpływają na spójność stylizacji. Istnieje tutaj kilka opcji łączenia barw, które warto znać i wykorzystywać w tworzeniu zestawów na co dzień oraz na ważne okazje. Przedstawimy je tym razem.

.

.

.

Zasada pokrewieństwa, czyli najbezpieczniejsza z opcji

Najłatwiej jest łączyć ze sobą kolory z tej samej palety, które znajdują się obok siebie na kole barw. Zresztą to bardzo przydatny schemat, który przyda się również w innych zestawach kolorystycznych. Zestawy składające się z ubrań z tej samej gamy barw to bezpieczna, ale na pewno nienudna opcja. Stylizacje monochromatyczne to trend, który bardzo często powraca, warto więc poświęcić mu nieco uwagi. Nasze propozycje? Jasne, np. zielone bluzki z długim rękawem noszone z dołem w odcieniu ciemnej zieleni to strzał w dziesiątkę. Oczywiście niezawodna okazuje się także czerń, biel i wszelkie odcienie nude.

Kolory neutralne w stylizacjach

Kolejna opcja to zestawianie odcieni neutralnych. W tym wypadku trudno popełnić błąd, a rezultat okazuje się naprawdę efektowny. Szary, biały oraz czarny doskonale do siebie pasują i zawsze tworzą udane połączenie zarówno w sportowym, jak i eleganckim wydaniu. Czerń z czerwienią to kompozycja pełna charakteru, a biel z czernią to ponadczasowy duet. Z kolei nude dodaje strojom wyjątkowej elegancji. Co więcej, można je dowolnie zestawiać z innymi, bardziej wyrazistymi kolorami. Na przykład czarne bluzki z długim rękawem pasują do intensywnie różowych czy kobaltowych spodni.

Barwy przeciwstawne dla odważnych

Kolejna technika zestawiania kolorów wymaga nieco więcej odwagi oraz pewnego wyczucia. Mówimy tu o łączeniu barw przeciwstawnych. Tutaj ponownie przyda się koło kolorów! Wybieramy zatem dwa odcienie znajdujące się naprzeciw siebie. Idąc tym tropem, fiolet pasuje do żółtego. Takie wariacje na pewno polubią osoby, które uwielbiają bawić się modą oraz cenią wyrazisty wizerunek.

Temperatura kolorów w ubraniach

Kolejna kwestia to temperatura kolorów. Co kryje się za tym enigmatycznym stwierdzeniem? Otóż barwy dzielimy na ciepłe, które mają w sobie sporą domieszkę czerwieni oraz zimne, w których pojawiają się niebieskie tony. Pierwsze z nich wyglądają radośniej – prezentujemy się w nich bardziej żywo. Z kolei chłodne barwy należą do bardziej stonowanych, dlatego bardzo dobrze spiszą się, kiedy zależy nam na elegancji. Lepiej nie łączyć ze sobą tych dwóch tonacji, ponieważ wywołuje to nieprzyjemne dla oka wrażenie. Z powodzeniem można np. nosić pomarańcz z brązem i czerwienią – to ciepły zestaw. Z kolei chłodny to turkus i błękit. Przy czym trzeba uwzględnić, że temperatura barw ma przede wszystkim podkreślać naszą urodę.

Modne bluzki z długim rękawem w wielu kolorach dostępne są w sklepie internetowym cudmoda.pl. Mnóstwo fasonów i wzorów sprzyja znalezieniu tego idealnego!