Jak mieć więcej energii w okresie zimowym?

witaminy
Okres zimowy, gdy dni są bardzo krótkie, bardzo źle wpływa na nasze samopoczucie. Większości osób doskwiera brak słońca i często objawia się to przemęczeniem, depresją i ciągłym zmęczenie.

Są jednak sposoby, które pomagają z uśmiechem na ustach przetrwać ten trudny czas. Chcesz wiedzieć jakie? Czytaj dalej.

 

Witaminki, witaminki

Piosenkę o witaminkach znają chyba wszystkie dzieci. Już od pokoleń wiadomo, że odpowiednia ilość witamin, które dostarczamy naszemu organizmowi pomaga nam utrzymać dobre zdrowie i wysoką odporność. A zatem, jeśli tylko dopadnie Cię jesienno-zimowe zmęczenie, to sięgnij po witaminy. W naszym klimacie o świeże owoce i warzywa w tym okresie łatwo nie jest, ale warto wykorzystywać to, co jest dostępne na półkach.

Aby dostarczyć organizmowi odpowiedniej dawki witamin warto pić świeżo wyciskane soki z jabłek, marchwi, selera czy buraka. Zawierają one mnóstwo witamin, a zawarty w marchwi beta karoten dobrze wpływa na koloryt naszej skóry. Można również dołączyć do ruchu promującego zielone koktajle. Wystarczy banan, jabłko, odrobina jarmużu czy świeże liście szpinaku i blender, a już bomba witaminowa gotowa.

Ruch to zdrowie

Oprócz witamin dla dobrego samopoczucia zimą duże znaczenie ma aktywność fizyczna. Każdy wysiłek fizyczny powoduje wytwarzanie hormonów szczęścia czyli endorfin. Dzięki temu po ćwiczeniach, bieganiu czy basenie czujemy się zmęczeni fizycznie, ale jesteśmy szczęśliwi.

Być może z pozoru taka rada: ruszaj się, dla kogoś, kto marzy o tym, żeby zapaść w zimowy sen i obudzić się na wiosnę wydaje się nieco dziwna. A jednak, jeśli też jesteś w tej grupie i już w końcu uda Ci się znaleźć motywację do tego, żeby wykonać ten pierwszy krok, czyli wybrać się na spacer, do klubu fitness, czy na basen, to sam zobaczysz, że poczujesz się lepiej.

Najtrudniejszy jest ten pierwszy krok, dlatego jeśli nie czujesz się na tyle silny, by zrobić to samodzielnie, to umów się z kimś. Będzie Ci trudniej zrezygnować, bo będzie Ci głupio wystawić kogoś do wiatru. Dzięki temu zaczniesz się ruszać i spędzisz czas w miłym towarzystwie.

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię, że są sposoby na to, aby mieć więcej energii w okresie zimowym. Im szybciej zaczniesz je stosować, tym szybciej zauważysz rezultaty i ani się spostrzeżesz, a już zawita do nas piękna wiosna i dni znów będą dłuższe. Przy okazji być może dostrzeżesz również inne rezultaty w postaci szczuplejszej sylwetki i jędrniejszego ciała. Dla takich skutków ubocznych chyba warto powalczyć o dopływ energii w czasie zimy.

Więcej na http://www.amol.pl/