Jak skutecznie zapobiec alergii na roztocza?

alergia-na-roztoczaW dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób boryka się z różnego rodzaju alergiami. Mogą one dotyczyć uczulenia na roztocza, pyłki, sierść zwierząt lub też być związane z nietolerancją pokarmową.

Problem dotyczący roztoczy jest już tak powszechny, że powstały specjalistyczne kołdry oraz poduszki dla osób, które nie mogą korzystać z tradycyjnych. Wśród nich można wyróżnić pościel z Poldaun. Aby nie narażać alergików na roztocza warto wybrać kołdrę z jedwabiu. Jest ona łatwa w pielęgnacji. Wystarczy tylko prać ją w odpowiedniej temperaturze opisanej przez producenta.

Osoby uczulone na kurz powinny zadbać nie tylko o pościel, ale również o utrzymanie w czystości całego pokoju. Jednym ze sposobów jest niewątpliwie dobór odpowiedniego odkurzacza oraz oczyszczacza powietrza. W ostatnich czasach ogromną popularnością cieszą się odkurzacze bezworkowe. Jak sama nazwa wskazuje nie są one wyposażone w worek, co wpływa na mniejsze zanieczyszczenie powietrza. Posiadają one specjalistyczne filtry, których zadaniem jest pochłanianie szkodliwych alergenów. Są one przeznaczone do pielęgnacji dywanów, wykładzin, chodników domowych, płytek i wielu innych powierzchni.

Jak wiadomo najłatwiejszym sposobem byłoby pozbycie się wszelkiego rodzaju przedmiotów, które są źródłem powstawania kurzu, jednakże mieszkanie bez firanki, zasłony, dywanu czy też kapy traci swój urok. Zamiast tego warto zainwestować w odkurzacz bezworkowy, który uchroni nas od roztoczy. Jeśli mowa o oczyszczaczu powietrza, to śmiało można powiedzieć, że jest on niezbędnym sprzętem w domu każdego alergika. Dzięki swoim właściwościom sprawia, że alergicy, astmatycy i osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry czują się znaczenie lepiej.

Na rynku istnieje wiele rodzajów tego typu sprzętów. Wśród nich największą popularnością cieszy się oczyszczacz Ideal, Air Purifier, Duux, Airfree oraz Nosk Filtry. Co je wyróżnia? Głównym atutem jest przede wszystkim wysoki procent oczyszczania powietrza z roztoczy, pyłków itp. Każdy z nich posiada szereg atrakcyjnych funkcji np., jonizację, podświetlenie, możliwość zastosowania olejku, ciche użytkowanie, światło antystresowe i wiele innych. To od nas zależy wybór takiego urządzenia, którego funkcje najbardziej zaspokajają nasze potrzeby.

Podsumowując, warto zaznaczyć, iż odpowiednia pielęgnacja mieszkania oraz korzystanie z ogólnodostępnych urządzeń, przedmiotów można nas uchronić przed przykrymi skutkami, jakie niesie za sobą alergia na kurz.

Źródło:

roztocze – Wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Roztocze_(pajęczaki)

alergia na roztocza – blog-antyalergiczny.pl http://blog-antyalergiczny.pl/alergia-na-roztocza/