Jak szybko poprawić sobie humor?

 

Każdy z nas ma gorsze chwile lub dni, gdy wstał lewą nogą. Czasem po prostu coś wisi w powietrzu i sami nie wiemy dlaczego. Warto wtedy pamiętać, że mamy wpływ na nasz nastrój i nie musimy poddawać się negatywnym emocjom. Oto parę sposób, które to ułatwią.

 

Oddychaj

Przeważnie na co dzień oddychamy zbyt płytko, przez co nie dotleniamy dostatecznie naszego organizmu. Gdy czujesz, że Twój nastrój się pogarsza zacznij po prostu głęboko oddychać. Weź wdech przez 3 sekundy, zatrzymaj go przez 3 sekundy i wydychaj powietrze przez 6 sekund. W ten sposób spowolnisz oddech i bicie serce, a także rozluźnisz spięte mięśnie.

Przestań myśleć

Zły nastrój w głównej mierze jest spowodowany naszymi negatywnymi myślami. Pozwól sobie przestać przywiązywać wagę do myśli. Możesz się skupić na jednym punkcie, podziwiać zachód słońca albo obraz. Wtedy w Twoim umyśle powstanie miejsce na nowe, pozytywne myśli.

Spraw sobie przyjemność

Być może jesteś spięty, bo masz za mało rozrywki i relaksu? Wyjdź na spacer, posłuchaj ulubionej płyty, albo poczytaj dobrą książkę. Dbaj o swój komfort nawet, gdy masz do wypełnienia obowiązki. Podczas sprzątania możesz zapalić kadzidełko o zapachu, który lubisz. Nawet taki drobiazg jak zapalona świeczka potrafi poprawiać humor nawet, gdy nie pamiętasz, że ona tli się gdzieś w kąciku.

 

Zawsze pamiętaj, że to Ty jesteś sterem, żeglarzem i okrętem. Możesz panować także nad swoim nastrojem. Nie wierzysz? Spróbuj tych kilku wskazówek i przekonasz się sam.