Jak wpłynąć na poprawę potencji?

preparaty-na-potencjeWielu z was prosiło o kolejną część artykułu na temat potencji. Bardzo nas to cieszy, ponieważ widzimy, że interesujecie się państwo swoim ciałem. A dla twórców nie ma nic lepszego niż to, gdy jego czytelnicy korzystają z ich wiedzy i doświadczeń. Dlatego właśnie oddajemy dzisiaj w wasze ręce kolejny post dotyczący tego zagadnienia.

Ostatnio skupiliśmy się na czynnikach pokarmowych, więc czas teraz na podejście psychologiczne. Zapraszamy do dalszej części tego postu. Na samym początku warto przypomnieć, czym jest potencja, prawda? Najprościej ujmując, jest to zdolność organizmu do odbycia stosunku płciowego. U mężczyzny objawia się pełną erekcją, a u kobiety odpowiednim nawilżeniem pochwy (bez tego kobieta w czasie seksu będzie odczuwać silny dyskomfort, a większości przypadków ból). Jak już wcześniej wspominaliśmy, na naszą potencję wpływ mają: leki oraz używki, nieodpowiednie jedzenie oraz alkohol. Dziś jednak skupimy się na czynnikach społecznych, a także psychologicznych, które mają na nas destrukcyjny wpływ.

Stres

Stresująca praca jest już w dzisiejszych czasach czymś normalnym. A to duży błąd. Wszystkie negatywne emocje zbierane w ciągu całego dnia mają niekorzystny wpływ na naszą potencję. Po prostu ciężko czerpać przyjemność z seksu, gdy cały czas myślimy o dacie oddania projektu czy irytującym przełożonym, prawda? Warto więc zadbać o produkty, które w naturalny sposób nas uspokoją, ale nie mogą to być niestety leki. Mają one negatywny wpływ na nasz organizm.

Złość

Denerwujemy się już chyba na wszystko. Na zbyt gorącą kawę, korki na mieście czy to, że nie mogliśmy znaleźć naszych ulubionych spodni. Nie wiążę się z tym jednak nic dobrego. Im bardziej źli będziemy tym, większe problemy ze wzwodem będziemy mieć. To samo dotyczy kobiet, czym bardziej będziemy zdenerwowani na partnera, tym mniej przyjemności ze stosunku będziemy odczuwać. Warto więc zadbać, aby w momentach cielesnych uniesień zadbać o czystość umysłu. Nie ma przecież powodu, aby niepotrzebnie się denerwować, prawda? Podsumowując, na jakość naszego życia seksualnego wpływ ma wiele czynników. Do najważniejszych zalicza się dietę, ilość spożywanego alkoholu, leki, używki, a także czynniki środowiskowe. Do nich zalicza się stres oraz złość. Oczywiście to nie wszystkie informacje, które powinniśmy wiedzieć. Ciekawych zapraszamy do przeglądania kolejnych naszych artykułów lub zajrzenia na nasz serwis tutaj.