Jak wybrać patelnię do naleśników

Na co dzień używamy najprzeróżniejszych patelni do przygotowywania różnych posiłków. Warto pamiętać, że w zależności od tego, co zamierzamy podać wybieramy do przygotowania danej potrawy najbardziej optymalną dla niej patelnię.

Zastanówmy się chwilę nad tym, jak wybrać patelnię do naleśników, jednej z ulubionych potraw Polaków. Podstawowym problemem napotykanym podczas smażenia naleśników jest dobre i szybie rozprowadzenie ciasta po całej powierzchni patelni. Grubość naleśnika, co ma zasadnicze przełożenie na efekt końcowy zależna jest od dwóch czynników – gęstości masy naleśnikowej (im gęstsza tym trudniej rozprowadzana po patelni) oraz od samej patelni wykorzystywanej do smażenia.

Na co zwrócić szczególną uwagę decydując się na zakup naleśnikowej patelni? Otóż niezwykle istotnym czynnikiem jest powłoka patelni i najlepiej by była to powłoka ceramiczna lub typu non-stick co oznacza powłokę, do której nie przywierają smażone potrawy także wówczas, gdy smażymy bez używania tłuszczu. Kolejnym ułatwieniem, które oferuje specjalistyczna patelnia do naleśników jest jej idealnie płaski kształt pozwalający na równomierne rozprowadzenie ciasta, a tym samym dokładniejsze usmażenie całej powierzchni naleśnika. Niewielka waga samej patelni ułatwia natomiast smażenie dużej ilości placków oraz podrzucanie ich do góry. Trzeba też pamiętać, że dobre patelnie są kompatybilne z różnymi rodzajami kuchenek – warto mieć to na uwadze dokonując zakupu.

Wybierając specjalistyczną patelnię z wielu dostępnych na półkach sklepowych warto sugerować się renomą producenta, by nie trafić na tandetne podróbki masowo sprowadzane z zagranicy. Jedną ze sprawdzonych marek są naczynia i garnki Olkusz, których cała gama produktów dostępna jest na stronie www.naczynia.olkusz.pl. Tam też możemy wygodnie i bez wychodzenia z domu zaopatrzyć się w najbardziej nam odpowiadającą patelnię do naleśników i nie tylko.