Jak wybrać stomatologa?


Wizyty u stomatologa przez wiele osób są postrzegane jako zło konieczne. Jest spora grupa osób, która z powodu dentofobii unika wizyt u dentysty, godząc się nawet z dolegliwościami bólowymi ze strony zębów.

Tymczasem wizyta u dentysty  nie musi być koszmarem, jeżeli dobrze wybierzemy lekarza, który będzie kontrolował nasze zęby.

Rozeznaj temat

Wybierając stomatologa najczęściej sugerujemy się niską ceną zabiegów, zwłaszcza jeżeli korzystamy z prywatnej opieki dentystycznej. Tymczasem niska cena to nie wszystko. Wiadomo, że jest to duży plus, jeżeli wizyta u stomatologa nie rujnuje domowego budżetu, jednak powinniśmy także pamiętać o tym, że nasz stomatolog powinien być specjalistą w swojej dziedzinie. Zanim wybierzesz się do dentysty, zrób rozpoznanie – popytaj znajomych, skorzystaj z internetowych for, gdzie dodawane są opinie o lekarzach i zapoznaj się z zawartością strony internetowej dentysty. Sprawdź również dostępność lekarza i godziny otwarcia, bowiem może się okazać, że każdorazowa wizyta u dentysty będzi się wiązać z koniecznością wzięcia urlopu.

Wybierz się na wizytę kontrolną

Kiedy wybierzesz dentystę, wybierz się na wizytę kontrolną. Jest to dobra okazja, by poznać swojego dentystę, sprawdzić wyposażenie gabinetu, a także dowiedzieć się interesujących cię szczegółów. Jeżeli cierpisz na dentofobię lub dawno nie byłeś u stomatologa, uprzedź o tym lekarza, aby mógł się odpowiednio przygotować do wizyty. Dobry ortodonta z Legionowa weźmie pod uwagę twoje obawy i podejdzie do ciebie w odpowiedni sposób, aby nie pogłębiać twojego lęku. Po pierwszej wizycie będziesz w stanie ocenić, czy odpowiada ci osoba danego dentysty.

Nie zaniedbuj kolejnych wizyt

Aby wizyty u dentysty nie wiązały się tylko z bólem i dolegliwościami, warto pamiętać o tym, że ważna jest regularność wizyt. Nie idź do dentysty dopiero wtedy, gdy coś cię boli, tylko kontroluj zęby dwa razy w roku. Nawet jeżeli stomatolog nie zauważy próchnicy, to warto wykorzystać te wizyty jako okazję do przeprowadzenia higienizacji jamy ustnej przez skaling i piaskowanie zębów.