Jak zadbać o skórę latem? Poznaj 3 kroki

Zadbana skóra powinna być priorytetem dla każdego, niezależnie od wieku i pory roku. Letnia aura w sposób szczegóły naraża skórę na kontakt z negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Jeśli chcesz, by Twoja skóra była piękna, nawilżona i tryskająca energią musisz stosować kilka prostych zasad, które pomogą Ci w uzyskaniu zamierzonych efektów. Przygotowaliśmy kilka prostych zasad, na które koniecznie musisz zwrócić uwagę, zanim sezon urlopowy zacznie się na dobre.

Zanim przejdziemy do zabiegów, które warto wdrożyć w codzienne rytuały pielęgnacyjne, chcemy Ci przypomnieć, że Twoja skóra to nie tylko zewnętrzna powłoka, ale czynnik wspólny z tym, w jaki sposób żyjesz i jak się odżywiasz. Jeśli będziesz bagatelizować podstawowe zasady wartościowego odżywiania i odpowiedniej ilości czasu poświęconego na wypoczynek, to Twoja skóra stanie się szara i pozbawiona wigoru.

Letni wrogowie Twojej skóry:
– promieniowanie UV
– wiatr
– woda morska
– klimatyzacja

Powyższe czynniki sprawiają, że każdego dnia skóra toczy walkę z nieprzyjemnościami — pamiętaj o podstawach: oczyszczanie, nawilżanie i ochrona. Pozornie czynności te wydają się banalne, ale niewiele osób pamięta, że w okresie letnim należy działać ze zdwojoną siłą.

Oczyszczanie – każdego dnia należy oczyszczać cerę w domu, usuwając makijaż. Lato sprzyja naturalności, ale nie każdy ma chęci i możliwości spędzania czasu poza domem bez makijażu, dlatego w gabinecie kosmetycznym można dopasować zabiegi, które pomogą w uzyskaniu oczekiwanych efektów o nieco bardziej skoncentrowanej formule. Latem musisz zapomnieć o głębokim oczyszczaniu, ale świetną alternatywą jest kwas migdałowy, który oczyszcza, a przy tym i wygładza naskórek. W połączeniu z masażem twarzy i szyi poczujesz przyjemne odprężenie.

Nawilżanie – skóra powinna być nawodniona od zewnątrz i od wewnątrz. Pamiętaj o regularnym piciu wody latem, a dostrzeżesz różnice w jędrności i gładkość. Ponadto w lecie unikaj kosmetyków tłustych, a używaj tych z właściwościami higroskopijnymi – zatrzymującymi wodę w organizmie. Szczególnie polecane są maseczki nawilżające, które pomogą w regeneracji naskórka narażonego na działanie czynników zewnętrznych.

Ochrona – naskórek narażony na promieniowanie słoneczne to nie tylko zaczerwienienia, ale przede wszystkim poważne konsekwencje dla zdrowia. Niezależnie od tego, jak wysoki jest wskaźnik UV, należy zadbać o zastosowanie odpowiedniego kremu z filtrem, który będzie stanowił skuteczną barierę przed szkodliwym działaniem słońca. Dobrze dobrany krem pomoże w ochronie skóry przed podrażnianiami, przesuszeniami oraz odparzeniami. Po urlopie warto wybrać się na maseczkę, która odbuduje i ochłodzi naskórek.

Ciesz się latem!

Dbając o skórę, zadbasz również o swoje samopoczucie. Pełna energii twarz rozpromieni nawet pochmurny dzień spędzony w biurowcu. Jeśli wprowadzisz do swoich codziennych rytuałów domowe zabiegi pielęgnacyjne, to z pewnością poczujesz się zrelaksowana i w pełni gotowa na kolejny dzień. Dla urozmaicenia i poprawy efektów postaraj się pamiętać o profesjonalnych zabiegach u kosmetyczki, która pomoże Ci dobrać odpowiednie kosmetyki, a na skórę nałoży pięknie pachnącą maseczkę z wyciągiem z owoców.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę sarahline.eu specjalizującej się w medycynie estetycznej.