Jaki sport na wiosnę?

bieganieWiosna to szczególny czas w roku – odżywająca po zimie przyroda pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, pobudzając ludzi do działania. Dlatego też, często wspomina się o tym, że wiosną najlepiej jest wprowadzać zmiany w swoim życiu. Dodatkowo, wiosna to również idealny czas na powrót do aktywności fizycznej dla tych, którzy przerwali ją na okres zimy. To też szczególnie dobry moment, by rozpocząć uprawianie sportu. Tym bardziej, że zarówno wiosenna aura, jak i sam ruch podnoszą poziom hormonów szczęścia we krwi. A jakie dyscypliny będą wiosną szczególnie przyjemne?

Zarówno ci, którzy dopiero zaczynają się ruszać, jak i ci, którzy do sprawności powracają po zimowej przerwie powinni rozpocząć od mniejszego wysiłku. Oznacza to, że najpierw idealne będą marsze czy lekkie truchty. Jeśli uprawialiśmy jogging przez całą zimę, to wiosną możemy ruszyć na rolki albo na rower. Bardzo polecany jest także nordic walking, który pozwoli nam przygotować do dalszych sportów niemal wszystkie partie ciała.

Jeżeli chcemy połączyć aktywność fizyczną z podziwianiem krajobrazów, możemy też zdecydować się na wspinaczkę. Żeby jednak ją uprawiać, musimy ćwiczyć przez całą zimę, by wyrobić w sobie siłę. Dlatego jest to opcja zalecana tylko tym, którzy nie przerywali treningów, a jedynie zmienili je na te domowe. Oprócz tego, o tej porze roku wreszcie można wybiec na boisko, co będzie szczególnie dobrą wiadomością dla wszystkich miłośników sportów drużynowych, w tym głównie piłki nożnej oraz hokeja na trawie. Wreszcie można grać, nie marznąc.