Jakie wkładki laktacyjne będą najlepsze?

laktacja

laktacjaWkładki laktacyjne, to bardzo popularny produkt, stosowany przez praktycznie każda z młodych mam.

Niekontrolowany wyciek mleka na spacerze, w sklepie czy w pracy, to nie jest sytuacja komfortowa, godna pozazdroszczenia. Na szczęście producenci przygotowali dla kobiet wiele różnorodnych wkładek, które idealnie poprawiają komfort i wygodę młodych mam.

Wśród najpopularniejszych, znajdziemy wkładki laktacyjne jednorazowe i wielorazowe. Wkładki jednorazowe, bawełniane umieszczamy w staniku tak, by przylegały do piersi. Ich zaletą jest miękkość, wygoda noszenia, brak podrażnień sutków. Większość wkładek jednorazowych posiada specjalny plaster, który pozwala na przyklejenie wkładki do bielizny.

Gdy nasiąkną i przestaną spełniać swoje zadanie, wystarczy je wyrzucić i użyć kolejnych. Wkładek jednorazowych na rynku jest bardzo wiele, dlatego zanim zaopatrzymy się w pokaźną ich ilość, warto przetestować kilka firm. Różnią się chłonnością, wykorzystanym materiałem, ceną, grubością.

Innym rodzajem, mniej popularnym, są składki wielorazowe silikonowe. Kosztują sporo więcej, dlatego mniej kobiet je stosuje, aniżeli wkładki jednorazowe. Zbierają sączące się mleko, są proste w eksploatacji i utrzymaniu w czystości. Wadą jest fakt, że są dość widoczne.

Trzecim, najrzadziej używanym rodzajem wkładek, są wkładki wielorazowe materiałowe. Zdecydowanie najdroższa inwestycja, dlatego niewiele kobiet je używa. Zdecydowanym plusem jest to, że wystarczą dwie – trzy pary na cały okres karmienia! Można je prać nawet kilak razy dziennie, są wykonane z naturalnych, chłonnych materiałów, posiadają dodatkową, nieprzemakalną warstwę a przy tym przepuszczają powietrze.

Z racji niewielkiej popularności, niewiele sklepów je posiada w ofercie. Jednak, jeśli dobrze poszukamy, z pewnością znajdziemy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Jest to bardzo wygodna i polecana forma wkładek laktacyjnych. Dlatego warto się za nimi rozejrzeć i zainwestować w jedną parę dla przetestowania.