Jakie zioła są odpowiednie dla kobiet?

kobietyNie powinno raczej nikogo zdziwić, iż zioła jakie człowiek powinien przyswajać do organizmu – najczęściej w formie naparów, tabletek, bądź maści – są ściśle dopasowane do płci jak i wieku. U mężczyzn dopasowanie ziół jest dużo prostsze i mniej skomplikowane. Komplikacje natomiast zaczynają sie kiedy próbujemy dopasować zioła dla kobiet.

Temat jest o tyle rozbudowany, gdyż kobieta w swoim życiu przechodzi bardzo wiele zróżnicowanych etapów. Począwszy oczywiście od etapu dzieciństwa, później dojrzewania i burzy hormonalnej, następnie przychodzi etap dorosłości i możliwości zajścia w ciążę. W międzyczasie oczywiście miesiączki, a w wieku dojrzalszym okres przekwitania. Podczas każdego z tych etapów należałoby stosować inne zioła, tak aby w najwyższym stopniu wykorzystać ich drogocenne wartości i energie, którą mogą nam przekazać.

Jeżeli mielibyśmy przyjmować wszystkie zioła w ilościach jakie są zalecane przez farmaceutów i techników żywności, to zaraz okazałoby się, że nie powinniśmy niemalże nic innego spożywać, tylko na okrągło dzień w dzień zajadać się garściami zielonych gałązek, z drugiej wiązanki ugotować napar i uprzednio zjedzona „zieleninkę” zapić owym naparem. Dlatego tez należy do tego tematu podchodzić z głową i zdrowym rozsądkiem. najprościej byłoby obrać jedną z dwóch dróg. Pierwsza, nieco trudniejsza, bo wymaga ona od nas poświęcenia więcej czasu, jak i konieczności nabycia odpowiedniej wiedzy. Kształcimy się w temacie ziół. Czytamy i zapamiętujemy informacje nam przydatne – które ziła należy stosować na jakie objawy, które mogą być nam pomocne, które nam pomogą. Także istotne jest kiedy niektóre zioła pijemy. Na ten przykład miętę najlepiej jest pić w okresie wiosennym i zimowym, bądź w lato dla poczucia świeżości. Wiele ziół ma także swoje okresy zakwitania. Części ziół nie stosuje się suszonych i można je spożywać w różnych postaciach, ale tylko w świeżej formie po zerwaniu – są one zatem jak najbardziej produktem sezonowym.

Drugim rozwiązaniem, moim osobistym zdaniem znacznie prostszym, są zioła dla kobiet w przygotowanych już, specjalnie dobranych do konkretnego etapu życia kobiety tabletkach ziołowych. Dostępne w wielu sklepach, także internetowych, na ten przykład w ofercie biowitalni.pl. Mamy tutaj do dyspozycji mieszanki ziołowe dla kobiet po czterdziestce, kobiet w ciąży, podczas menstruacji, a także w okresie przekwitania. Specjalnie dobranych mieszanek jest wiele więcej i każda kobieta niewątpliwie znajdzie tutaj coś dla siebie. Niewątpliwą zaletą takich suplementów jest to, że nie musimy się znać na wszystkich ziołach, aby je prawidłowo stosować. Ktoś za nas przygotował już wyselekcjonowane mieszanki ziół, a naszym zadaniem jest już tylko dostarczyć je naszemu organizmowi. Oczywiście, możemy poczytać o tym co przyswajamy, nawet powinniśmy, bo zawsze lepiej jest wiedzieć co nieco o naturalnych sposobach leczenia i wspomagania organizmu – wiedza ta na pewno nam nie zaszkodzi – ale mamy także t przeświadczenie i pewność, że produkt który przyjmujemy jest przetestowany, sprawdzony i dopuszczony do użytku, zatem na pewno nam nie zaszkodzi.