Joga – najlepsze ćwiczenia w ciąży

CiążaCiąża do szczególny czas w życiu kobiety. Musi wtedy wyjątkowo dbać nie tylko o siebie, ale również o dziecko, które w sobie nosi. Istotne jest zarówno zdrowie fizyczne, jak i spokój psychiczny. Jako, że nie należy się w tym okresie przemęczać, trudno jest dbać o formę. Mimo tego, istnieją ćwiczenia, które są dopuszczalne, a wręcz zalecane. Wśród nich, można wymienić jogę.

Joga to hinduska sztuka, filozofia będąca połączeniem doznań cielesnych i duchowych. Wykonując poszczególne ćwiczenia, człowiek ma tu osiągnąć wewnętrzny spokój, ukojenie, ale przede wszystkim, uzyskać stan pełnej harmonii pomiędzy sferą cielesną a duchową. Dla prawdziwych joginów jest ona czymś znacznie bardziej skomplikowanych, ale przyszła mama może jedynie sięgnąć po ćwiczenia zalecane przez tę sztukę.

Dzięki regularnemu ćwiczeniu jogi, kobieta pozostanie w dobrej formie, codziennie rozciągając mięśnie, ścięgna, więzadła, ale też ucząc się prawidłowego oddechu. Uspokajając się podczas tych zajęć, można idealnie przygotowywać się do porodu, poznając techniki oddychania, które najlepiej rozluźniają ciało.

Dodatkowo, właśnie prawidłowe oddychanie oraz powolne ruchy sprawiają, że można uspokoić się wewnętrznie. Sprawia to, że osiągając głębszy stopień wtajemniczenia, kobieta może zupełnie zapomnieć o przyziemnych problemach, dochodząc do momentu pełnego wyzwolenia, czystości, absolutnego spokoju, który jest bardzo wskazany w czasie ciąży.