Kosmetyki … które szkodzą

Kobieta i kosmetyki to taki „uniwersalny zestaw”, bez którego trudno jest sobie wyobrazić kobiecy świat. Najczęściej używane przez nas kosmetyki to takie, które pomagają nam skutecznie poprawić naszą urodę. Odpowiednio wykonany makijaż a do tego ciekawa fryzura potrafią skutecznie zatuszować niedoskonałości „matki Natury”. W odpowiedni zaś sposób dobrane kolory zarówno makijażu jak i naszych włosów, mogą wyraziście podkreślić nasze niepodważalne atuty.

Kosmetyki – na co uważać?

Kobiety jako prawdziwe „mistrzynie kamuflażu” potrafią niemal całymi godzinami przesiadywać w sklepach czy salonach kosmetycznych. Mają po co się tam wybrać, gdyż ilość oraz rodzaje cieni do powiek, pudrów, podkładów, szminek, korektorów, lakierów i farb do włosów wydają się nie mieć końca. Tym bardziej, że co jakiś czas na rynku nowinek kosmetycznych pojawia się kolejna „super – nowość” bez której nasza uroda nie będzie już taka doskonała o jakiej marzymy.

Niestety nie każda pani pamięta o tym, że używane przez nią kosmetyki – przede wszystkim te do podkreślenia urody- mogą okazać się bardzo szkodliwe i nie chodzi tutaj o zbyt nadmierną ich ilość nakładaną zbyt często na nasze ciało. Problem polega na tym, że bardzo wiele pań przechowuje w swoich podręcznych kosmetyczkach stare kosmetyki przeznaczone do wykonywania makijażu.

Nawet częściowo zużyte kosmetyki należy jak najprędzej usunąć by nie doprowadzić do pojawienia się ostrych i poważnych podrażnień na naszej delikatnej skórze. Dermatolodzy niejednokrotnie jako główne zalecenie przy danym schorzeniu skórnym z jakim pojawia się u nich kolejna pacjentka, stosują pozbycie się przeterminowanych kosmetyków. Przeterminowane kosmetyki mogą być niemal tak samo niebezpieczne dla naszego zdrowia, co przeterminowane leki.

Uwaga na daty ważności

Kosmetyki z przekroczoną datą użycia (nie każda z pań sprawdza okres przydatności danego kosmetyku) uwalniają szkodliwe bakterie i przestają być już bezpieczne w ich stosowaniu. Należy więc co jakiś czas przejrzeć zawartość swojej kosmetyczki, by stwierdzić, czy rzeczywiście mamy w niej przydatne = bezpieczne dla naszego zdrowia i nieprzeterminowane kosmetyki. Powinnyśmy też co jakś czas sprawdzić stan wacików, aplikatorów czy pędzelków, którymi nakładamy i rozprowadzamy kosmetyki na naszej twarzy.