Kreatyna czyli podstawowy suplement diety na masę

kreatyna-dzialanie-dawkowanie-efektyKreatyna to jeden z najpopularniejszych suplementów diety podczas budowana masy mięśniowej. To doskonały środek zarówno dla profesjonalnych sportowców, jak i dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z siłownią. Co warto wiedzieć o kreatynie?

W jaki sposób działa kreatyna? Stosowanie tego suplementu diety znacząco przyspiesza przyrost masy mięśniowej, a także pomaga w budowaniu wytrzymałości. Dlatego środek ten sprawdzi się zarówno podczas treningu siłowego, jak i treningu kardio, kiedy to bardziej zależy nam na długotrwałym, regularnym wysiłku. Zawartość kreatyny w organizmie wpływa na ilość energii, którą możemy spożytkować na ćwiczenia. Dzięki temu nasz organizm szybciej się także regeneruje, a my nie odczuwamy nadmiernych efektów wycieńczającego treningu.

Kreatynę powinno się stosować zarówno w dni treningowe, jak i w te, kiedy planujemy odpoczynek. Zaleca się przyjmować ją przed treningiem i zaraz po nim – wtedy bowiem nasz organizm cechuje się największą wchłanialnością składników odżywczych.

Ogromną zaletą kreatyny jest to, że uważana jest za jeden z najbezpieczniejszych i mniej inwazyjnych środków wspomagających nasz trening. Badania wykazują, że nawet długoletnie stosowanie tego suplementu diety nie ma złego wpływu na zdrowie. Najczęściej mówi się o przybieraniu nadmiernej masy ciała, skurczy mięśni czy problemów z żołądkiem – są to jednak odosobnione i incydentalne przypadki.

Należy pamiętać także o tym, że stosowanie kreatyny najlepiej łączyć z odpowiednio dopasowaną dietą, a także z przemyślanym planem treningowym – dopiero wówczas stosowaniu suplementu przynosi wymierne korzyści, a my będziemy zadowoleni z szybkich efektów. Powinny być one widocznie nawet po miesiącu stosowania kreatyny.

Kreatyna to jednak nie jedyne rozwiązanie. Warto przeanalizować także inne np. tanie odżywki białkowe czy witaminy dla sportowców – ważne, aby odpowiednio wybierać odżywki w zależności od tego, co chcemy osiągnąć naszymi treningami. Innych suplementów potrzebujemy, gdy budujemy wytrzymałość, a jeszcze innych gdy naszym flagowym celem jest redukcja masy. Wszystko powinno być dopasowane do naszych oczekiwań.