Masaż chiński i masaz czekoladowy

Wśród licznych rodzajów masażu, masaż chiński jest jednym z ciekawszych. Charakteryzuje go nie tylko długa historia sięgająca czasów starożytnych, ale również wspaniałe korzyści, jakie daje on naszemu ciału i duszy. Ma on właściwości lecznicze oraz relaksacyjne. Sprawdza się przy niwelowaniu bólu kręgosłupa, stawów, głowy, ale dodatkowo może też być stosowany przy leczeniu bezsenności oraz depresji.

W czym pomaga masaż chiński?

Pomaga również w likwidowaniu zaburzeń odporności oraz problemów związanych z trawieniem. Ponadto, masaż ten pomaga odzyskać siły po nadmiernym przeciążeniu organizmu lub po prostu, relaksuje po trudnym dniu.

“Pyszny” masaż. Czekolada to nie tylko smakołyk. Jej skład sprawia, że ma ona właściwości wspaniale wpływające na kondycję ludzkiej skóry. Coraz większa ilość zakładów kosmetycznych i typowych gabinetów SPA ma w swojej ofercie masaż czekoladowy. Wykonuje się go przy użyciu rozpuszczonej, ciepłej czekolady. Cały zabieg trwa ok. godziny.

Jest niezwykle przyjemny, pobudza zmysły nie tylko poprzez wspaniałe doświadczenia dotykowe, ale również poprzez piękny, apetyczny zapach. Prawidłowo przeprowadzony masaż pomaga w uwolnieniu endorfin, które odpowiadają za uczucie szczęścia. Dodatkowo, ciepła czekolada wygładza skórę, sprawia, że staje się ona jedwabista w dotyku. Jest też lepiej nawilżona i odżywiona, a efekt utrzymuje się do wielu dni po zabiegu.