Masaż hinduski i hawajski

Masaż hawajski i hinduski jest wymieniany jako pierwszy, kiedy pytamy o terapie pozwalające pozbyć się przygnębienia, depresji, a także wszelkiego rodzaju napięć i stresów. Jest to doskonały pomysł zwłaszcza dla osób przemęczonych i spędzających większą część dnia w jednej pozycji, na przykład w pracy biurowej. Ta odmiana masażu aktywuje wszystkie partie ciała, rozciąga je, ale jednocześnie rozluźnia.

Czym jest masaż hawajski?

Masaż hawajski stanowi dość interesującą odmianę terapii, ponieważ oddziałuje na różne sfery życia człowieka. Jest specyficzny ze względu na sposób wykonywania. Masażysta używa nie tylko dłoni, ale też całych przedramion, natomiast jego ruchy muszą być płynne, a niekiedy wręcz „taneczne”.

Po takim zabiegu czujemy się odprężeni, pełni energii i pozytywnie nastawieni do świata.

Skąd wywodzi się ten masaż?

Masaż hawajski, zwany również Lomi Lomi, to tradycyjna metoda masażu wywodząca się z Hawajów. Technika ta opiera się na filozofii Ho’oponopono, która zakłada, że wszystko w życiu jest powiązane i że ruch i energia mają wpływ na całe ciało, umysł i ducha.

Masaż hawajski przeprowadzany jest na stole do masażu, a klient zwykle jest lekko przykryty kocem lub ręcznikiem. Masażysta stosuje długi, płynny ruch, który przypomina ruchy fal oceanu, w połączeniu z technikami uciskania i rolowania. Techniki te mają na celu rozluźnienie napięcia mięśniowego i poprawę krążenia krwi.

Podczas masażu hawajskiego masażysta może używać również palców, łokci i przedramion, aby głębiej penetrować mięśnie i tkanki. Często w trakcie masażu wykorzystywane są również oleje i balsamy, które pomagają zwiększyć skuteczność masażu.

Masaż hawajski jest znany z tego, że jest bardzo relaksujący i pomaga w redukcji stresu. Ponadto, masaż ten może pomóc w łagodzeniu bólu mięśniowego, zwiększeniu zakresu ruchu w stawach, poprawie trawienia i ogólnym uczuciu dobrego samopoczucia.