Masaż i jego tajniki

Choć masaż w Polsce wciąż jest bardziej kojarzony z typowymi zabiegami rehabilitacyjnymi, dobrze jest zwrócić uwagę także na jego działanie w sferze odnowy biologicznej. Z drugiej strony niektórzy za bardzo wierzą w magiczne moce masażu. Oczywiście najważniejszą jego zaletą jest wprowadzanie pacjenta w stan równowagi psychofizycznej i niwelowanie stresu oraz bólu, który może mieć różne źródła.

Masaż a odchudzanie

Właśnie dlatego, jeżeli brakuje nam w ciągu dnia czasu na wybranie się do gabinetu na profesjonalny zabieg masażu, możemy inwestować w fotele masujące, które choć trochę mogą nam przynieść ulgę i dopomóc w zrelaksowaniu. Masaż może pobudzać lub relaksować w zależności od tego jak jest wykonywany. Poza odprężeniem i redukowaniem bólu taki zabieg może przynosić znacznie więcej rezultatów.

Należy zaznaczyć, że fikcją jest odchudzanie poprzez masaże.

Taki zabieg nie spala w żaden sposób tkanki tłuszczowej. Masaż odchudzający może być jednak terapią wspomagającą chudnięcie. Tym sposobem możemy na przykład zniwelować cellulit czy też poprawić jędrność skóry oraz jej ogólną kondycję. Ponadto za pomocą masażu wspomagamy również naturalne procesy usuwania toksyn z organizmu.

Przyspieszamy przemianę materii, dlatego diety oraz aktywność fizyczna przynoszą pożądane skutki szybciej. Ponadto efekty są bardziej trwałe.