Metody wybielania zębów

 

Wybielanie zębów jest aktualnie jednym z najchętniej wybieranych zabiegów dentystycznych.

Większość osób decyduje się na zabiegi wykonywane w gabinecie dentystycznym. Kolejni z kolei wybierają metody medycyny naturalnej oraz ekologicznej.

Podstawowym powodem tego, iż zęby nie są jasne są:

 

– kamień nazębny,

– palenie papierosów,

– picie kawy, wina, herbaty,

– to typowy kolor kości,

– odcień, jaki zmienia się wraz z wiekiem,

– używanie pewnych środków,

– kolor zmienia się wskutek wpływu za dużej ilością fluoru na szkliwo.

Wybielanie zębów u stomatologa

Wybielanie zębów u lekarza wiąże się niejednokrotnie z wielkimi wydatkami. Stomatologia estetyczna, wbrew obawom pewnych pacjentów, jest zdecydowanie bezpieczniejsza oraz efektywniejsza aniżeli kiedyś. Stomatolodzy niejednokrotnie wykorzystują takie formy:

– nakładkową – dentysta tworzy najpierw odlew uzębienia, jaki później pacjent sam zakłada w postaci nakładki uzupełnionej aktywnym materiałem; należy ją nosić przez kilka albo kilkanaście dni; efekty są satysfakcjonujące;

– laserową – niezwykle szybki oraz efektowny sposób;

– lampą Beyond – dentysta powleka zęby żelem, jaki później jest naświetlany; zabieg trwa 2 godziny; forma daje niezwykle atrakcyjne efekty;

– walking bleach – substancja z nadtlenkiem wodoru albo nadboranem sodu podawana jest do komory zęba; zabieg jest powtarzany parę razy w tygodniu we właściwych odstępach; przez kilkanaście godzin po zabiegu, i nawet dni, należy wystrzegać się konsumowania substancji farbujących.

Domowe sposoby wybielania zębów

Domowe sposoby na wybielanie także są niezwykle modne stają się coraz powszechniejsze. Jednym z nich jest wykorzystanie kurkumy. Ta egzotyczna przyprawa działa przeciwgrzybiczo oraz przeciwbakteryjnie. Poleca się stosować ją 2 razy w tygodniu, dołączając do pasty. Kolejnym wyjściem jest tworzenie specjalistycznej substancji służącej do oczyszczania zębów: kurkumę można łączyć z olejem kokosowym lub ekstraktem miętowym eterycznym. Dobrze przygotowaną mieszanką należy starannie umyć zęby. Kolejnym sposobem jest płukanie jamy ustnej i ssanie oleju. To hinduska technika służąca do leczenia dolegliwości i oczyszczania organizmu z toksyn. Olej działa przeciwko bakteriom oraz wirusom i wybiela zęby.