Na co pomagają zapiętki?

zapietki

zapietkiButy są jednym z najważniejszych elementów garderoby, dlatego większość zazwyczaj posiada kilka par butów w swojej szafie. Producenci starają się udostępniać jak najlepsze buty, jednak czasami nie sposób jest dobrać sobie te idealne. Najlepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w zapiętki, bowiem one zapewniają stopie komfort i wygodę.

Tego typu produkty bez problemu można kupić w sklepie obuwniczym, bowiem większość tych sklepów posiada taki asortyment. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ przy kupnie butów można od razu sięgnąć po zapiętki.

Zapiętki zazwyczaj mają uniwersalny rozmiar, dlatego nie trzeba je dobierać do danego numeru buta. Ich podstawowym zadaniem jest przede wszystkim to, że mają one chronić piętę przed różnego rodzaju otarciami. Podczas dłuższego noszenia jednych butów na stopach mogą pojawić się otarcia, a zapiętki sprawiają, że tak się nie dzieje. Ich montaż jest bardzo łatwy i szybki, dzięki czemu każdy bez problemu może je sobie założyć. Zapiętki sprawiają , że stopa nie wysuwa się też w czasie chodzenia, tylko sztywno trzyma się w danym bucie.

Po zapiętki najczęściej sięgają kobiety, które chodzą w butach na obcasie.

Niektóre buty poszerzają się w trakcie dłuższego chodzenia, przez co stopa może się wysuwać. Zapiętki doskonale dopasowują stopę do nieco bardziej luźnego buta, dzięki czemu dana osoba nie musi się denerwować podczas chodzenia. Często zdarza się tak, że nawet panowie sięgają po zapiętki wtedy, kiedy zakładają oni pantofle. Tego typu akcesoria są bardzo trwałe, dlatego nie trzeba w nie inwestować zbyt często. Wystarczy kupić sobie jedne zapiętki do danej pary butów, a wtedy z pewnością one wystarczą na bardzo długi czas. Bardzo dobrze utrzymują się w bucie i nie niszczą się zbyt szybko. Zapiętki najczęściej wykonane są z naturalnej skóry albo z latexu, a właśnie tego typu tworzywa są niezwykle korzystne dla skóry. Nie wywołują podrażnień, dzięki czemu mogą przylegać nawet do gołej stopy.

Wśród użytkowników najbardziej popularne są zapiętki skórzane oraz zapiętki żelowe. Zarówno jedne, jak tez drugie są bardzo korzystne, dlatego warto w nie inwestować. Koszt zakupu tego typu akcesoriów nie jest aż tak bardzo duży, dlatego warto zdecydować się na ich zakup. Zapiętki żelowe wykonane są z bezbarwnego żelu, dlatego każdy może mieć pewność, że nikt nawet nie zauważy, że coś znajduje się w bucie. Szczególnie ważne jest to dla kobiet, które zakładają eleganckie szpilki. Zapiętki są samoprzylepne i utrzymują się w bucie przez bardzo długi czas.