Nawilżanie powietrza w domu i jego wpływ na zdrowie

O tym, że w większości mieszkań powietrze jest mocno przesuszone, co utrudnia nam oddychanie i może prowadzić do problemów ze zdrowiem, mówi się w ostatnich latach coraz głośniej. Temat wraca też przy każdym sezonie jesienno-zimowym, kiedy to ogrzewane wnętrza szczególnie narażone są na przesuszenie, a tym samym na spadek jakości powietrza, jakim oddychamy. Jak temu zaradzić? Co zrobić, by nawilżyć powietrze bez ciągłego wietrzenia mieszkania?

Nawilżacze kanałowe – sposób na poprawę jakości powietrza

Jedną z popularnych metod efektywnego i dobrego dla zdrowia nawilżania powietrza jest instalacje urządzeń określanych jako nawilżacze kanałowe. Te inteligentne i w pełni automatyczne urządzenia montuje się wprost z kanale nawiewnym instalacji wentylacyjnej, dzięki czemu sprawnie i szybko poprawiają one jakość powietrza i utrzymują jego dobrą wilgotność.

Na tle innych, popularnych nawilżaczy powietrza, kanałowe cechują się aktywnym monitorowaniem jego stanu, dodatkowo samoczynnie dezynfekując tzw. element nawilżający. To dzięki temu w pomieszczeniach można utrzymywać wilgotność od 40 do nawet 60%!

Dlaczego nawilżanie powietrza jest tak ważne?

  • Ułatwia oddychanie i sprawia, że nie budzimy się z rana zmęczeni (a to właśnie efekt suchego, pełnego kurzu i pyłków powietrza)
  • Pozytywnie wpływa na stan skóry, która zachowują lepszą elastyczność i kolor, gdy nie jest cały czas „traktowana” suchym powietrzem. Minimalizuje ryzyko swędzenia skóry.
  • Poprawia samopoczucie
  • Nie czyni nas apatycznymi i zmęczonymi, co dzieje się wtedy, gdy oddychamy powietrzem bez nawilżania
  • Pozwala na lepsze skupienie i koncentrację, co jest szczególnie ważne i w pokoju uczącego się dziecka i w miejscu pracy (biuro)
  • Ogranicza ryzyko przypadłości nazywanej chorobą suchego oka (ciągłe łzawienie)
  • Minimalizuje ryzyko utrzymywania się w powietrzu alergenów i szkodliwych dla zdrowia substancji krążących w suchym powietrzu
  • Zmniejsza częste drapanie w gardle, zapadanie na infekcje górnych dróg oddechowych, kaszel i chrypkę
  • Chroni przed wysuszaniem się śluzówki oka

Decydując się na zakup profesjonalnego nawilżacza powietrza, a w przypadku wydajnego nawilżacza kanałowego można to zrobić w firmie Comair.pl, w dziale wentylacja Częstochowa, stawiamy więc na poprawę jakości powietrza, którym będzie oddychać cała rodzina. Specjaliści podkreślają tu, że im lepszy nawilżacz i sprawniej monitorujący wilgotność powietrza w mieszkaniu, tym szybciej zauważymy jego efekty: mniejsze zmęczenie, pełniejsze oddychanie, lepszy sen i mniej wrażenia, że „dusimy się” we własnym domu.