Nie tylko białko

bialkoJeśli wydaje Ci się, że odżywki sportowe to tylko białko spożywane po zakończeniu treningu, to się grubo mylisz! Istnieje naprawdę wiele różnych preparatów, które mogą wspomóc osoby trenujące na siłowni i równie wiele powodów, dla których warto się nimi zainteresować!

Odżywki przedtreningowe

Jeśli na poważnie starasz się uzyskać spore efekty, z pewnością starasz się, by Twoje treningi były odpowiednio długie. Problem w tym, że jeśli połączysz czas z intensywnością, może się okazać, że braknie Ci energii do kontynuowania wysiłku na wcześniej założonym poziomie. Teoretycznie możesz sięgać po specjalne suplementy w trakcie treningu, ale tym samym przerwiesz na moment cykl ćwiczeń. Co w takim razie robić?

Sytuację tą mogą ratować specjalne odżywki, które spożywa się przed rozpoczęciem sesji treningowej. Są wśród nich różne preparaty, spośród których za najbardziej znane należy uznać mieszanki węglowodanowe, zazwyczaj spożywane w formie rozpuszczanego w wodzie proszku lub jako żele energetyczne. To jednak nie wszystko! Na rynku dostępne są także odżywki wpływające na przykład na lepsze ukrwienie mięśni, co wydajnie wpływa na jakość ich pracy.

Innym dobrym przykładem mogą być odżywki, które wpływają na łatwiejsze spalanie tłuszczów, co nie tylko przekłada się na dodatkową energię w trakcie treningu, ale i pomaga osobom, których celem jest pozbycie się nadmiernych kilogramów.

Multiwitaminy i multiminerały

Tego typu odżywki nie powinny być bagatelizowane. Owszem, węglowodany są ważne ze względu na energię zużywaną w trakcie ćwiczeń, białko jest potrzebne do budowy mięśni po treningu, ale to nie wszystko. Jeśli oba te procesy mają zachodzić prawidłowo, potrzebujesz także witamin i mikroelementów. Gdy ich zabraknie, łatwiej się zmęczysz, Twoje ćwiczenia będą mniej wydajne, a regeneracja powysiłkowa będzie przebiegać dłużej.

Przykładów jest więcej

Istnieje znacznie więcej grup odżywek, po które warto sięgnąć. Każda z nich służy innym zadaniom, związanym z wydajnością, regeneracją lub budową masy. Szukać ich można choćby na stronie centrumodzywek.net. Zaglądnij, a przekonasz się jak wiele jest możliwości!