Niedoceniany olej rzepakowy – jeden z najzdrowszych na świecie

olej-rzepakowyOlej rzepakowy jest jednym z najbardziej niedocenianych olei, być może z powodu swojej powszechności na rynku, który uległ modzie na różne egzotyczne produkty. Należy pamiętać, że każdy z olejów dostępnych w sklepach posiada inne właściwości, jednak aby mówić o ich działaniu prozdrowotnym, musimy mieć pewność, że jest to olej wyprodukowany ze składników najwyższej jakości i tłoczony na zimno tak jak olej rzepakowy firmy Oleania.

Olej rzepakowy jest jednym z najbardziej niedocenianych olei, być może z powodu swojej powszechności na rynku, który uległ modzie na różne egzotyczne produkty. Należy pamiętać, że każdy z olejów dostępnych w sklepach posiada inne właściwości, jednak aby mówić o ich działaniu prozdrowotnym, musimy mieć pewność, że jest to olej wyprodukowany ze składników najwyższej jakości i tłoczony na zimno tak jak olej rzepakowy firmy Oleania (https://oleania.pl/olej-rzepakowy).

Wszystkie inne oleje rzepakowe, które są rafinowane i poddane obróbce termicznej, nie posiadają wartościowych substancji odżywczych niezależnie od tego, czy zostały spożyte na ciepło czy na zimno. Wybierając jeden z dostępnych produktów na rynku upewnijmy się, że kupujemy produkt tłoczony na zimno z wyselekcjonowanych nasion rzepaku. Spożywając jedynie taki olej możemy liczyć na jego zbawienne właściwości, które wprowadzą pozytywne zmiany w codziennym funkcjonowaniu naszego organizmu.

Gdy znajdziemy olej, który spełnia wszystkie powyższe wytyczne, możemy mieć pewność, że jest to produkt zawierający doskonałą kombinację nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6. Nasz organizm nie jest w stanie ich wytworzyć, a są one mu niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i nadzorowania podstawowych procesów życiowych. Odpowiadają między innymi za odpowiednią pracę serce i wykazują działanie antynowotworowe.

Olej rzepakowy jest również bogaty w witaminy rozpuszczalne w tłuszcza A, E i K, a także zawiera kwas oleinowy, który zmniejsza poziom złego cholesterolu LDL. Można spożywać go zarówno na ciepło, jak i na zimno – nadaje się do smażenia, jednak nie za długo. Stanowi doskonały dodatek do sałatek, pieczywa, dressingów i sosów. Poza zastosowaniem kulinarnym znajduje swoje miejsce również w kosmetyce, jako komponent kremów do pielęgnacji skóry twarzy i ciała, szczególnie polecany jest to skóry suchej, z tendencją do łuszczenia. Zadbajmy o to, aby nierafinowany i tłoczony na zimno olej rzepakowy na stałe zagościł w naszym menu, ponieważ jest bogatym źródłem bezcennych substancji odżywczych.