Nietrzymanie moczu a pieluchomajtki

Inkontynencja to dolegliwość, która dotyka nie tylko osoby w starszym wieku, ale również młodsze, borykające się z innymi kłopotami zdrowotnymi. W przypadku wystąpienia problemów w zakresie nietrzymania moczu, oprócz zastosowania odpowiednich środków leczenia farmakologicznego lub wykonania operacji, należy zaopatrzyć się we właściwe wyroby medyczne. Doskonale w tej kwestii sprawdzają się pieluchomajtki dla dorosłych. Wynika to z szeregu ich zalet, które zapewniają wysoki komfort niezależnie od osoby, która je zakłada.

Dlaczego pieluchomajtki są idealne na nietrzymanie moczu?

Pieluchomajtki to idealny produkt na nietrzymanie moczu, ponieważ zastosowane w nich rozwiązania zapobiegają przedostawaniu się na zewnątrz nie tylko moczu, ale również związanych z nim nieprzyjemnych zapachów. Majtki pieluchowe posiadają specjalny wkład, który jest bardzo chłonny, dzięki czemu nawet przy większej niż kilka kropel ilości moczu, jest on doskonałą barierą ochronną. Również świetne dopasowanie takich majtek pieluchowych do ciała oraz plastry samoprzylepne na bokach ułatwiają w znaczny sposób ich zakładanie albo zdejmowanie. Jest to bardzo przydatne, szczególnie w przypadku osób niepełnosprawnych oraz obłożnie chorych, które praktycznie nie opuszczają łóżka, lub których transportowanie do łazienki mogło być bardzo utrudnione. Nietrzymanie moczu w takim przypadku może być bardzo szybko opanowane.

Jak wybrać pieluchomajtki?

Pieluchomajtki powinny być dostosowane do potrzeb stosujących je osób. Są one uwarunkowane przede wszystkim ogólnym stanem zdrowia osoby chorej, jak i skalą problemu nietrzymania moczu, z którym się zmagają oraz wymiarami ciała. Jeśli chodzi o majtki pieluchowe dla osób, które na co dzień mogą się poruszać, warto postawić na wysoką elastyczność oraz lekkość noszenia. Prym w tym zakresie wiodą pieluchomajtki marki TENA, które nie są praktycznie widoczne pod ubraniem, dzięki czemu z powodzeniem można je nosić w trakcie przebywania w towarzystwie lub w pracy. Można także zdecydować się na pieluchomajtki dla osób starszych i schorowanych, które nie są w stanie się poruszać. W tym przypadku stawia się z kolei na wysoką chłonność, dzięki której nie trzeba ich wymieniać bardzo często, co nie dezorganizuje dnia opiekunów takich osób. Aby wybrać odpowiednie majtki pieluchowe, należy zwrócić uwagę na oznaczenia na opakowaniu. W pieluchomajtkach dla dorosłych marki TENA, tym oznaczeniem są kropelki. Im większa ich ilość jest zakreślona, tym większa chłonność. Jeśli chodzi natomiast o proporcje ciała, pieluchomajtki na nietrzymanie moczu dostępne są w kilku rozmiarach dostosowanych do obwodu pasa. W tym przypadku, ze względu na ich rozciągliwość, istnieje spora granica tolerancji, sięgająca nawet kilkudziesięciu centymetrów. To bardzo ważne, szczególnie w przypadku dużych wahań wagi, które występują przy długotrwałym leżeniu (np. w związku z wypadkiem lub zmianami zachodzącymi w organizmie).